Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG SZKOLNY
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
DIAGNOZY
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT
UCZNIOWIE
O SZKOLE
AUTORZY STRONY


Gif
Napisz do nas
© psplubichowo

KONKURSY
W ROKU SZKOLNYM 2016/201
7Wielki finał już za nami.

04.04.2017r uczniowie: Marta Jędrzejewska  z klasy VIa, Joachim Górnaś z klasy Vb, Dominik Segar klasy Va wraz z opiekunką nauczycielką przyrody udali się do Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku na finał konkursu pod nazwą „ZDROWIE – WAŻNA SPRAWA I ŻYCIA PODSTAWA” W etapie wojewódzkim wzięło udział 60 uczniów. Wytężona praca i pasja do poznawania zdrowego stylu życia opłaciły się. Byliśmy jedyną szkołą wiejska spoza Trójmiasta i jedną z niewielu tak licznie reprezentowaną. Okazuje się, że można jak równy z równym toczyć rywalizację z dobrymi szkołami Gdańska, Sopotu i Gdyni. Naszych uczniów nie trzeba było namawiać do wytężonej nauki, gdyż zainteresowania zdrowym stylem życia, ekologią rozwijali sami, chcąc osiągnąć laury. I udało się !!!

Wśród najlepszych dwudziestu  dwu osób z województwa pomorskiego była cała nasza „wielka trójka”. Joachim Górnaś uzyskał 4 miejsce,13 miejsce - Marta Jędrzejewska a Dominik Segar - 21 miejsce. Wracaliśmy dumni i szczęśliwi, a społeczność szkolna dowiedziała się o naszym sukcesie na apelu szkolnym.

Podziękowanie dla pani  Moniki Górnaś 

za pomoc i zaangażowanie w organizacji wyjazdu

na finał konkursu do Gdańska.

Iwona Lassota

 


KONKURS PLASTYCZNY

Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”

 

W marcu 2017 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy oraz wskazanie zagrożeń wypadkowych i zdrowotnych występujących w gospodarstwach rolnych. Zadaniem uczniów było wskazanie, poprzez wykonanie pracy plastycznej, niebezpieczeństw wynikających z użytkowania maszyn rolniczych i sprzętów gospodarczych dla osób przebywających w obrębie gospodarstw. W konkursie wzięło udział  22 uczniów naszej szkoły.

                                                                                                                                                

11 kwietnia br. komisja konkursowa oceniła złożone prace biorąc na wzgląd estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu i ustaliła wyniki eliminacji gminnych według kolejności miejsc w danych grupach wiekowych. Wśród nagrodzonych prac z Gminy Lubichowo do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły.

· W kategorii klas I – III:

1. Matula Sebastian, kl. III b

2. Furgalski Filip, kl. III a

3. Ślusarz Wiktoria, kl. III a

· W kategorii klas IV – VI:

1. Matula Magdalena, kl. V a

2. Jakubowska Julia, kl. V a

Joanna Gołąbek

       

 Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Dla Klas  V I VI - ROZTRZEGNIĘTY!

 

29 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Z Języka Angielskiego. Uczestnikami zmagań byli uczniowi klas V i VI.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów - 5 uczniów z klas V oraz 14 uczniów z klas VI. Rozgrywka językowa była  w formie pisemnej i polegała  na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych i otwartych w czasie 45 minut. Stawką w tegorocznym konkursie było nie tylko zdobycie pierwszego miejsca, ale przede wszystkim uzyskanie zaszczytnego tytułu „Mistrza / Mistrzyni Języka Angielskiego"

 

Wyniki konkursu dla klas V

 

ZAJĘTE

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

ILOŚĆ UZYSKANYCH PUNTKÓW

NA 30 MOŻLIWYCH

I

Julia Jakubowska

24

I

Nikodem Döring

24

II

Karol Rzoska

19

III

Dominik Segar

18

----

Wojciech Prekop

16

 

Wyniki konkursu dla klas VI

 

ZAJĘTE

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

ILOŚĆ UZYSKANYCH PUNKTÓW

 NA 54 MOŻLIWE

I

Dominika Sulewska

38

II

Julia Birna

34,5

III

Małgorzata Toczek

29

---

Kamil Brylowski

21

---

Marta Jędrzejewska

15

---

Radosław Hyż

14

---

Paweł Eggert

14

---

Weronika Noga

13

---

Martyna Maszka

11

---

Miłosz Moritz

9

---

Nikodem Rogowski

9

---

Weronika Kropidłowska

8,5

---

Kacper Pepliński

8

---

Paulina Filipiak

8

 

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy za udział w konkursie oraz upominki, natomiast zwycięzcy - dyplomy oraz nagrody. Tytuł „Mistrza /Mistrzyni Języka Angielskiego" zdobyli: Nikodem Döring, Julia Jakubowska oraz Dominika Sulewska. Brawo!!!

Serdecznie gratulujemy wiedzy i odwagi. Życzymy wielu sukcesów i niegasnącego entuzjazmu w poznawaniu języka Szekspira.

                                                                     Organizatorzy konkursu:

Grażyna Klonecka-Barrett

                                                                       Igor Podsiadło

 „LUBICHOWSKIE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ 2017”

 

06 kwietnia 2017r. odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Lubichowskie zmagania matematyką 2017”. Celem konkursu było m.in.: rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz logicznego myślenia; umożliwienie uczniom konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników oraz popularyzacja matematyki. Organizatorkami konkursu były: Maria Łojewska, Mirosława Kwaśniewska, Justyna Adrych i Grażyna Czapiewska. Wspomagały je: Aleksandra Kuśnierz, Jolanta Michna, Justyna Sobolewska, Justyna Szarmach, Elwira Kamińska, Barbara Łojewska i Joanna Gołąbek.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III szkół podstawowych z terenu powiatu starogardzkiego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów: 9 z klas drugich i 9 z klas trzecich, wraz z opiekunami. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z dziesięciu zadań zamkniętych i trzech otwartych. Przeprowadzeniem konkursu zajęła się Komisja złożona z nauczycieli PSP w Lubichowie, pod przewodnictwem nauczycieli matematyki, którzy przygotowali zestawy zadań. Uczniowie zmagali się z matematyką przez 60 minut. Po tym czasie nieco zmęczeni, w oczekiwaniu na wyniki, udali się na przygotowany przez organizatorów słodki poczęstunek. Pełen napięcia czas oczekiwania umilił występ szkolnego teatrzyku ISKIERKI, który przygotował  przedstawienie  pt. „Sąd nad Matematyką”.

Po sprawdzeniu testów i podliczeniu punktów okazało się, że konieczna jest dogrywka w kategorii klas trzecich. Po kilku minutach wyłoniono zwycięzców. Okazało się, iż w kategorii klas drugich „Królowymi Matematyki” zostały dziewczynki a w kategorii klas trzecich „Królami Matematyki” zostali chłopcy. Czołowe miejsca  na poszczególnych etapach zdobyli następujący uczestnicy:

- w kategorii klas II:

I miejsce zdobyła Oliwia Urmańska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skarszewach – przygotowana przez p. Monikę Ossowską;

II miejsce zajęła Zuzanna Duszyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 – Filia w Starogardzie Gd. - przygotowana przez p. Wiolettę Łukiewicz;

III miejsce przypadło Julii Prabuckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie - pod opieką p. Jolanty Michna;

- w kategorii klas III:

I miejsce zajął Szymon Jankowski z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim  - przygotowany przez p. Romę Kwartnik;

II miejsce przypadło Davidowi Szreder z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skarszewach - pod kierunkiem  p. Marioli Kroplewskiej;

III miejsce zdobył Aleksander Flisikowski z Zespołu Kształcenia i Wychowania Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie - przygotowany przez p. Hannę Burczyk.

 

Zwycięzcom, Dyrektor Szkoły p. Justyna Kacała wręczyła nagrody, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom drobne upominki. Każda z jedenastu szkół, biorących udział w konkursie otrzymała specjalne podziękowanie.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Natomiast my, jako organizatorzy raz kolejny zauważyliśmy, że dzieci bardzo chętnie biorą udział w naszym konkursie, gdyż sprawdzając swoje możliwości rywalizują nie tylko w swojej klasie i w klasach równoległych, ale także wśród rówieśników  z innych szkół.

Mamy nadzieję, iż „Lubichowskie zmagania z matematyką” będą dalej cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem w najbliższych latach, jak również będą wyzwalały aktywność uczniów, rozbudzały większe zainteresowanie matematyką i zarazem mobilizowały nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem staną się zasłużone sukcesy wychowanków.

Maria Łojewska

wyniki

 

     

 


 

WIOSENNY MATEMATYCZNO - SPORTOWY TURNIEJ KLAS IV – V

"GRAM W ZIELONE"

23 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie odbył się Wiosenny Matematyczno - Sportowo Turniej Klas IV – V, który w naszej szkole zorganizowany był już po raz czwarty. W tym roku królował kolor wiosny - zielony i hasło "gram w zielone". Gra w zielone to popularna wiele lat temu gra podwórkowa. U nas grali w zielone  matematycy, sportowcy i kibice.

Uczniowie klas czwartych i piątych wytypowali spośród siebie najlepszych sportowców i matematyków, którzy reprezentowali swoje klasy w trzyosobowych drużynach podczas  rozgrywek matematycznych i sportowych.

Pozostali uczniowie - kibice przygotowali na turniej zielone stroje i rekwizyty oraz zabrali ze sobą mnóstwo energii, tak bardzo potrzebnej w dopingowaniu swoich drużyn.

Każda klasa wybrała również dla siebie zieloną nazwę:

kl. IV a - ZIELONE ZIOMKI Z BIEDRONKI

kl. IV b - ZIELONI ŁOWCY

kl. V a - ZIELONE LISTKI

kl. V b - ZIELONI EKSPERCI

kl. V c - ZIELONIAKI

 

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała KOMISJA, w skład której wchodzili: Dyrektor Szkoły, nauczyciele oraz EKSPERCI – nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego.

W turnieju punkty można było  uzyskać za:

 • rozgrywki matematyczne: zadania z wyborem stopnia trudności, zadanie tekstowe, krzyżówkę, magiczny kwadrat,

 • rozgrywki sportowe: kręcenie kołem hula-hop, bieg po prostej, nożyce poziome, rzut zielonych piłeczek do kapelusza pani Wiosny,

 • postawę i przebranie publiczności – okrzyki, kibicowanie, zachowanie, strój,

 • dodatkowo każda klasa otrzymywała 10 punktów "na wejście".

 

Niestety, za błędne odpowiedzi, nieprawidłowo wykonane ćwiczenia punkty były odejmowane.

 

Po prawie dwugodzinnej zabawie, nadszedł czas na podsumowanie. Komisja zliczyła punkty.

Po wytężonej pracy umysłowej, ciężkim wysiłku fizycznym i fantastycznej postawie kibiców, która znakomicie przygotowała się na spotkanie, poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce – kl. V a zdobywając 57 pkt.

II miejsce – kl. V c, która uzyskała 47 pkt.

III miejsce – kl. V b z ilością 41 pkt.

IV miejsce – kl. IV b, która zgromadziła 33 pkt. i w dogrywce pokonała kl. IV a

V miejsce – kl. IV a mając na swoim koncie 33 pkt.

 

Poszczególne klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i bony pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców, które mogą przeznaczyć na wybrany przez siebie cel.

Członkowie drużyn sportowych i matematycznych otrzymali dodatkowo słodki upominek.

Turniej przygotowali nauczyciele matematyki: Justyna Adrych i Mirosława Kwaśniewska oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Maria Werra i Michał Pielak,

 

Organizatorzy serdecznie dziękują

Pani Dyrektor, Wychowawcom i Nauczycielom za wsparcie i pomoc,

wszystkim Uczniom za wspaniałą "grę w zielone",

a Radzie Rodziców za nagrody.

 

Gorące podziękowania ślemy również

Panu Franciszkowi Lewickiemu, kierownikowi Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie,

za pomoc w przygotowanu i w przeprowadzeniu turnieju.

 

Mirosława Kwaśniewska

 


Eliminacje Okręgowe XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

W dniu 20 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie odbyły się eliminacje okręgowe XXXIV Konkursu  Recytatorskiego Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Zieman z klasy II d, Zofia Jagodzińska z klasy III c, Kornelia Krysiak z klasy IV b i Emilia Łojewska z klasy VI b. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca: w kategorii uczniów klas młodszych II miejsce otrzymała Zofia Jagodzińska, III miejsce otrzymał Paweł Zieman. W kategorii uczniów klas starszych I miejsce otrzymała Kornelia Krysiak.

W eliminacjach rejonowych XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w dniu 29 marca 2017 roku szkołę będą reprezentowały: Kornelia Krysiak i Zofia Jagodzińska. Gratulujemy zwycięzcom!  

Jacek Szczech


CYKLICZNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

 

Znamy już zwycięzców II etapu konkursu. Są nimi ex aequo Marcel Jodko i Julian Szyca. Brawo! Przypominam, że kolejny etap w drugim tygodniu kwietnia.

A oto jak przedstawia się punktacja dla poszczególnych uczniów po drugim etapie.

 

Nr

Imię i nazwisko

klasa

Ilość zdobytych punktów

1

Marcel Jodko

IIIC

24,5

1

Julian Szyca

III A

24,5

2

Zofia Stemplewska

III A

11.5

3

Eliza Smilińska

III C

8

3

Kamil Sroka

III C

8

4

Oliwia Łabaj

III D

6,5

4

Julia Chyrek

III D

6,5

4

Bartosz Pączek

III D

6,5

5

Filip Wegenek

III D

5,5

 

Congratulations to MARCEL JODKO and JULIAN SZYCA!

Well done to all the students!

Grażyna Klonecka-BarrettKonkurs plastyczny "Klasa ze snów" 

 

Na przełomie lutego i marca odbył się szkolny etap konkursu plastycznego Klasa ze snów. Konkurs był dedykowany uczniom klas I-III, którzy mieli za zadanie, wykonanie pracy plastycznej na temat: „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”. Ponadto autor pracy musiał dodać krótki komentarz odnośnie tematu konkursu.

Cele konkursu: 

 • popularyzowanie świadomego i praktycznego wykorzystania najnowszych technologii w procesie uczenia się i nauczania;

 • rozbudzenie pasji czytania i świadomości czytelniczej wśród dzieci i młodzieży;

 • rozwijanie zainteresowań;

 • inspirowanie do wykorzystania własnej wyobraźni i pomysłowości oraz wyrażania swoich pomysłów przez sztukę;

 

Celem towarzyszącym było zachęcenie rodziców uczniów do współuczestnictwa w życiu szkoły przez aktywne włączenie się w promocję działań placówki.

 

Na konkurs zgłoszono 19 prac, z których komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

 

I miejsceMonika Mokwa, klasa IIa

II miejsceZofia Stemplewska, klasa IIIa

III miejsceZuzanna Nowaczyk, klasa III d

 

Zwycięska praca Moniki została zgłoszona i wysłana na Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Klasa ze snów. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 maja 2017 r. Trzymajmy kciuki!

Elwira Kamińska

 XXVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA OPOWIADANIE

O TEMATYCE OLIMPIJSKIEJ IM. JANA PARANDOWSKIEGO

 

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie  o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego jest Polski Komitet Olimpijski. Konkurs ogłoszony został  w styczniu 2017 r., m.in. na stronie Kuratorium w Gdańsku. Opowiadanie dotyczy: własnego doświadczenia sportowego, fabularyzacji losów wielkich zwycięzców lub przegranych,  zasady fair play i szacunku dla innych, radości z wysiłku  i zwycięstwa nad sobą,  równowagi między ciałem a umysłem, tradycji sportowych w rodzinie.   

Do konkursu zgłosiło się troje uczniów z klasy VI b: Weronika Noga, Weronika Kropidłowska i Błażej Szyca. W swoich pracach uwzględnili własne przeżycia i doświadczenia związane z  uprawianym przez siebie sportem - wszyscy opisali treningi z Panią Grażyną Czapiewską i wspomnieli o licznych sukcesach, jakie odnoszą na zawodach w biegach przełajowych.                                                        

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 czerwca 2017 r. na stronie internetowej organizatora- www.olimpijski.pl.

B. Ambroziak


NAJLEPSI TROPICIELE PRZYRODY W KLASACH IV

Dobiegły końca ostatnie zmagania uczniów klas IV w Szkolnym Konkursie "Na tropach przyrody”. Celem konkursu było inspirowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, przypomnienie i ugruntowanie zdobytej wiedzy, stwarzanie możliwości współzawodnictwa oraz zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania i pogłębiania wiedzy. Konkurenci musieli wykazać się dobrą wiedzą, umiejętnością kojarzenia faktów, logicznym myśleniem, odniesieniem wiedzy do rzeczywistości oraz szybkością podejmowania ostatecznych decyzji.  Kolejne fazy zmagań pozwoliły wyłonić grupy uczniów, z których zwycięzcy przechodzili
do kolejnego etapu. Po pierwszych zmaganiach do 2. etapu zakwalifikowało się 12 uczniów:

KLASA IV A

Żabiński Igor 25       Chmielowski Jakub 24      Buniek Julia 23

Kobylińska Maja 23             Mania Magdalena 22        

KLASA IV B

Kolasiński Filip 28         Krysiak Kornelia 26                 Homann Natalia 23       Cejer Alicja 22

Guz Kewin 22          Mikulski Przemysław 22         Szymanowicz Julia 22

W 2. etapie po sprawdzeniu prac organizator zakwalifikował do rozgrywki finałowej uczniów, którzy uzyskali co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi z 74 punktów:

KOLASIŃSKI Filip IV B 96%   BUNIEK Julia IV A 86%  KRYSIAK Kornelia IV B 86% ŻABIŃSKI Igor IV A 84% KOBYLIŃSKA Maja IV A 82%  SZYMANOWICZ Julia IV B 82%  CEJER Alicja IV B 80%

W 3. etapie – finale 09 marca 2017r,

po rozwiązaniu zadań I części uczestnicy zdobyli:

BUNIEK Julia IV A 14p. CEJER Alicja IV B nieobecna  KOBYLIŃSKA Maja IV A 16p. KOLASIŃSKI Filip IV B 15p.       KRYSIAK Kornelia IV B 16p.        SZYMANOWICZ Julia IV B 16p.  ŻABIŃSKI Igor IV A 17p.

po rozwiązaniu zadań II części uczestnicy zdobyli: 

BUNIEK Julia IV A 29p. CEJER Alicja IV B nieobecna  KOBYLIŃSKA Maja IV A 26p. KOLASIŃSKI Filip IV B 35p.       KRYSIAK Kornelia IV B 26p.        SZYMANOWICZ Julia IV B 23p.   ŻABIŃSKI Igor IV A 35p.                       

Ostateczne wyniki konkursu:

1. m. ŻABIŃSKI Igor IV a 52p.    

2. m. KOLASIŃSKI Filip IV b 50p.

3. m. BUNIEK Julia IV a  43p.

4. m. Kobylińska Maja IV a – 42p. Krysiak Kornelia IV b 42p.
5. m. Szymanowicz Julia IV b 39p.

Zdobywcy 1 – 3 miejsca otrzymali dyplomy, nagrody i upominki oraz dodatkową ocenę „6” z przyrody jako ocenę cząstkową, natomiast pozostali uczestnicy finału – dyplomy uczestnictwa i upominki.

Serdecznie dziękuję uczniom za udział, gratuluję zajętych miejsc, a przede wszystkim wykazania się wiedzą, umiejętnościami, wiarą we własne możliwości.

Organizator konkursu 
Krzysztof Stawicki


 

KONKURS „ZDROWIE – WAŻNA SPRAWA I ŻYCIA PODSTAWA”

 

W czwartek 2 marca odbył się w Szkole Podstawowej Nr 39 im Wojska Polskiego w Gdańsku półfinał Wojewódzkiego Konkursu  Przyrodniczego "Zdrowie ważna sprawa i życia podstawa". Celem konkursu jest m.in. propagowanie zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych nawyków, pogłębianie wiedzy na temat zasad higieny osobistej, odzieży i otoczenia, poznawanie znaczenia pokarmów i ich podstawowych składników dla prawidłowego funkcjonowania organizmu młodego człowieka, poznawanie znaczenia ruchu i ćwiczeń fizycznych dla prawidłowego rozwoju.

Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie

 • Marta Jędrzejewska  z klasy VIa,

 • Joachim Górnaś z klasy Vb,

 • Dominik Segar klasy Va


W  II etapie wzięło udział ponad  60 uczniów z województwa pomorskiego. Mimo ogromnej konkurencji uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się wszyscy troje Marta Jędrzejewska, Joachim Górnaś, Dominik Segar dostali  się do finału konkursu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za nich w finale!

 

     
     

                Iwona Lassota


 

KONKURS  INTERDYSCYPLINARNY „Woda  źródłem życia”

 

Dnia 14 marca zostały ogłoszone wyniki  Wojewódzkiego Konkursu Interdysyplinarnego „Woda źródłem życia”. W tym roku szkolnym organizatorzy czyli Szkoła Podstawowa nr 17 im. hetmana Stefana Czarnieckiego w Gdańsku zaproponowała  nową, lecz niezwykle ciekawą formę podejścia do tematu – lapbook, czyli konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas IV bazujący zarówno na wiedzy, jak i na umiejętnościach artystycznych. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolanach”. Jest to samodzielnie wykonana praca plastyczna mająca postać teczki tematycznej(www.sp17.gda.pl.)

Uczennice naszej szkoły:

 • Paulina Wojtasiewicz  z klasy 4b zajęła I miejsc

 • Martyna Szramka z klasy 4a zajęła II miejsce

 

Prace  były  wykonane  własnoręcznie, przedstawiały  ciekawostki, łączy tekst obrazkowo – słowny zachowując formę lapbooka. Obie uczennice  od najmłodszych lat lubiły rysować, malować . Interesowały się przyrodą i nowinkami przyrodniczymi.

Pani Dyrektor szkoły i nauczyciele są dumni z tak znaczącego osiągnięcia uczennic i serdecznie gratulują Paulince i  Martynce .  

               Iwona Lassota


JULIA I DOMINIKA FINALISTKAMI KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO 

Zakończył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych województwa pomorskiego organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Trwał od października 2016 r.  Nasze uczennice - Julia Birna i Dominika Sulewska z klasy VI b - pomyślnie przeszły wszystkie etapy tego konkursu i zdobyły zaszczytny tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.         

Najpierw uczennice brawurowo przeszły przez etap szkolny, 16 grudnia 2016 roku z powodzeniem rozwiązały test w Tczewie, a 24 lutego w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku podeszły do etapu ostatniego, wojewódzkiego. 10 marca na stronie internetowej tej placówki po zatwierdzeniu przez Pomorskiego Kuratora Oświaty ogłoszono listę laureatów i finalistów. Wśród najlepszych uczniów w województwie uczennice naszej szkoły! Gratulacje!

B.AmbroziakSzkolny konkurs plastyczny Jezus w Ewangelii  św. Marka

  

Celem konkursu  było

 • poznanie życia Jezusa w Ewangelii według św. Marka

 • rozwijanie zainteresowań i wyobraźni twórczej dzieci

 • rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych

 

  Uczniowie wykonywali swoje prace do 24.02.2017r. Na konkurs wpłynęło 27 prac.

  Prace uczniów odznaczały się różnorodnością technik tj. malowanie farbami i kredkami, wydzieranie i wyklejanie.

 

  Spośród tej liczby prac zostały wybrane 4 prace do nagród głównych:

 

  Marcel Jodko kl.  3c -  I miejsce

  Monika Mokwa  kl. 2a  - II miejsce

  Sebastian Matula kl. 3b i Magdalena Klofczyńska kl. 1a - III miejsce

 

  Pozostali uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki.

Joanna KleinaGMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

 

Tegoroczny Turniej Wiedzy Pożarniczej odbył się 23 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie i podobnie jak w ubiegłym roku nasza szkoła przygotowała swoich reprezentantów.

Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie Kamila Węsaka, który zajął 5 miejsce w województwie apetyty mieliśmy duże.

 

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniona została nasza reprezentacja w składzie:

Karol Rzoska          z klasy Va

Julia Żydek             z klasy Vc

Karol Wittka           z klasy VIa

Filip Golimowski   z klasy VIa

Jakub Kowalski    z klasy VIa

 

Konkurencja w tym roku była bardzo mocna i niestety nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu. Walczyliśmy dzielnie i po pasjonującej dogrywce Karol Wittka zdobył trzecie miejsce.

Wszystkim serdecznie gratuluję.

M.Pielak

   

 eliminacje szkolne  XXXIV  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

 

W dniach 28 lutego i 1 marca  2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubichowie odbyły się eliminacje szkolne XXXIV  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Do konkursu przystąpiło 26 uczestników z klas I-VI. Uczniowie recytowali wiersze znanych polskich autorów. W kategorii uczniów klas I-III pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III c Zofia Jagodzińska, drugie miejsce przypadło uczniowi klasy II d Pawłowi Zieman, trzecie miejsce zajęła uczennica Maja Suwalska. W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IV b  Kornelia Krysiak, drugie miejsce Emilia Łojewska z klasy VI b, trzecie miejsce Maria Gosz z klasy IV b. W eliminacjach okręgowych naszą szkołę będą reprezentowali: Zofia Jagodzińska, Paweł Zieman, Kornelia Krysiak, Emilia Łojewska. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Jacek Szczech

 


W lutym 2017 r. ogłoszono w naszej szkole konkurs artystyczny pod hasłem „Sąd? Po co jest?”, który zaadresowano do uczniów klas IV - VI. Celem niniejszego konkursu było kształtowanie świadomości oraz kultury prawnej wśród uczniów, w ramach Tygodnia Edukacji Prawnej.  Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice oraz formie. Spośród dwunastu złożonych  prac wybrano trzy, które  wytypowano jako te, które najtrafniej wyczerpywały temat oraz odznaczały się szczególną pomysłowością oraz estetyką wykonania. Z końcem lutego przekazano zwycięskie prace organizatorom konkursu – Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty oraz Prezesowi Sądu Okręgowego w Gdańsku.                

Uczniowie wyróżnieni na szkolnym szczeblu konkursu to: Julia Szydłowska (kl. IV a), Seweryn Błędzki (kl. V b),  Błażej Szyca (kl. VI b).

Pozostali uczestnicy: Agnieszka Chmielowska, Paulina Fryska, Marta Jędrzejewska, Amelia Jurzyk, Weronika Kropidłowska, Miłosz Moritz, Sandra Parteka, Daria Prabucka oraz Małgorzata Toczek.

 Joanna Gołąbek


Cykliczny konkurs języka angielskiego dla klas III

- pierwszy etap zakończony

Jak co roku, w naszej szkole uczniowie klas III mają okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego nie tylko na tle klasy, lecz również na tle szkoły.

Dotychczas był to konkurs jednoetapowy, natomiast w roku szkolnym 2016/2017  jest to grywalizacja cykliczna. Trwa od stycznia do maja 2017r. W każdym miesiącu uczestnicy otrzymują zagadnienia z j. angielskiego do utrwalenia, bądź opanowania. Mają na to kilka tygodni. Następnie rozwiązują test i zdobywają punkty. Osoba, która w maju zdobędzie największą ilość punktów otrzyma tytuł MISTRZA (lub MISTRZYNI) JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III!

Oto jak przedstawiają się wyniki JANUARY CHAMPIONS LEAGUE

Nr

Imię i nazwisko

klasa

Ilość zdobytych punktów (max 25)

1

Julian Szyca

III A

23

2

Marcel Jodko

III C

20

3

Zofia Stemplewska

III A

9

4

Zuzanna Nowaczyk

III D

6,5

5

Oliwia Łabaj

III D

2,5

6

Kamil Sroka

III C

2

7

Filip Wegenek

III D

1,5

8

Patrycja Budnik

III D

0,5

9

Agata Kowalska

III D

0

10

Łukasz Kowalski

III D

0

11

Bartosz Pączek

III D

0

12

Maja Drost

III D

0

13

Julia Chyrek

III D

0

 Congratulations to Julian Szyca! Jednocześnie przypominam wszystkim uczestnikom,
że następna szansa na zwycięstwo

– w pierwszym tygodniu marca!

Grażyna Klonecka-Barrett

PS A quiz for Champions League fans!

http://www.bbc.com/sport/football/38969532

 


Czar par czyli potyczki matematyczno-przyrodnicze 2017

W dniu 15.02.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Lubichowie odbył się już po raz czwarty konkurs dla klas VI „Czar par czyli potyczki matematyczno-przyrodnicze 2017”.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów kl. VI (VIa 11 osób; VIb 15 osób).

W myśl hasła ”co dwie głowy to nie jedna” uczniowie parami przystąpili do potyczek matematyczno-przyrodniczych.

Dlaczego rywalizowali w  parach? 

 • w parach przyjemniej się pracuje,

 • odpowiedzialność rozkłada się na dwie osoby,

 • jest mniejszy stres,

 • uczniowie uczą się współpracować ze sobą,

 • praca w parach eliminuje u uczniów poczucie osamotnienia, strachu czy też obawy przed porażką.

 

 Skład komisji przeprowadzającej Szkolny Konkurs „Czar par”:

Imię i nazwisko

przedmiot

1.Justyna Adrych

matematyka

2. Mirosława Kwaśniewska

matematyka

3.Iwona Lassota

przyroda

4.Krzysztof Stawicki

przyroda

 

Za każdą konkurencję przyznawano punkty. Sędziowie dodatkowo mierzyli czas. W przypadku jednakowej ilości punktów uzyskanej przez różne pary o zwycięstwie decydowało  dodatkowe  zadanie np. z matematyki lub z przyrody.

Konkurs miał charakter interdyscyplinarny, zatem pytania dotyczyły pojęć z zakresu matematyki, zagadnień z chemii, fizyki, biologii, geografii czyli ogólnie mówiąc z przyrody. Komisja konkursowa przez cały czas trwania konkursu pracowała pilnie, sprawdzając i zliczając punkty za kolejne zadania.

Pary musiały dodatkowo  wykonać doświadczenie z kością – zamoczyć ja na 10 dni w occie a drugą w coca-coli  oraz ułożyć dopingujący okrzyk. Inną atrakcja konkursu było to, że uczestnicy czyli  para miała jednakowo wyglądać.

 

Wyniki:

Po zsumowaniu punktów przez komisje konkursową:

 

I miejsce zajęła

 • para numer 8 czyli Julia Birna  (VIb) i Małgorzata Toczek (VIb)

 

II miejsce zajęła (po dogrywce):

 • para numer 6 czyli  Kamil Brylowski (VIa) i Borys Warlikowski (VIa)

 

III miejsce zajęła (po dogrywce) :

 • para numer 13 czyli  Aleksandra  Breszka  (VIb) i Katarzyna Cichon(VIb)

 

Imię i nazwisko

klasa

Ilość uzyskanych punktów

Marta Jędrzejewska

Agnieszka Chmielowska

VIa

46

Radosław Hyż

Jakub Kosecki

VIa

33

Karol Witka

Damian Michna

VIa

44

Marcin Warmbier

Tytus Katkowski

VIa

21

Kamil Brylowski

Borys Warlikowski

VIa

50

Julia Birna

Małgorzata Toczek

VIb

51

Błażej Szyca

Mateusz Wilkowski

VIb

42

Weronika Kropidłowska

Weronika Noga

VIB

41

Jakub Ossowski

Dominik Fetke

VIb

25

Karol Glanert

Szymon Uznański

VIb

29

Katarzyna Cichon

Aleksandra Breszka

VIb

50

Maciej Bobkowski

Filip Bobkowski

VIa

VIb

34

Dominika Sulewska

Nikodem Rogowski

VIb

43

 

Na sali do samego końca panowała atmosfera dobrej zabawy. Szóstoklasiści  okazali się wspaniałą publicznością, która brawami oceniała przygotowanie uczestników. Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Czar Par” jest najlepszym przykładem połączenia przyjemnego z pożytecznym.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami i dobrymi ocenami z matematyki i z przyrody. Pani dyrektor Justyna Kacała wręczyła pod koniec konkursu nagrody- słodkości laureatom „Czaru Par”.

Iwona Lassota

   

Historyczne szranki zakończone!

Z wielką satysfakcją miło mi poinformować naszą społeczność szkolną, iż zakończyła się II edycja szkolnego konkursu historycznego, pt.: „Źródełka – historii perełka”, który w tym roku szkolnym obejmował prawie cały I semestr.

Zadaniem naszych małych historyków była analiza tekstów źródłowych oraz poprawne posługiwanie się znajomością obliczania wieków. Zadania były niełatwe, gdyż dodatkowo wymagały ogromnej samodyscypliny uczestników, polegającej na wypełnianiu kart i składaniu ich do „skarbca odpowiedzi” w wymaganym terminie.

Uczestnictwo w konkursie było dobrowolne i można było przystąpić do niego na każdym etapie, aby pochylić się nad tekstem Ibrahima Jakuba, Juliusza Ruggieri, czy Kroniką Długosza, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że na udział zdecydowało się aż 24 uczniów z klas IV-VI.

Iście „historycznym zmysłem” okazali się być obdarzeni uczniowie klas czwartych, którzy cierpliwie brnęli przez wszystkie etapy, aby na końcu stanąć do dogrywki, ostatecznie wyłaniającej zwycięzców:

Emilię Myszewską – I miejsce,

Kajetana Segara – II miejsce,

Malwinę Wiaderną – III miejsce.

Serdecznie gratuluję laureatom oraz wszystkim uczestnikom czteroetapowego konkursu, już dziś życząc Wam powodzenia w XXXI Szkolnym Konkursie Historycznym, który odbędzie się w II semestrze!

Małgorzata Zaborowska


PODSUMOWANIE KONKURSÓW

PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNYCH

Dnia 03.02.2017r odbył się apel porządkowy dla klas IV-VI, na którym pani Iwona Lassota dokonała podsumowania  zorganizowanych konkursów przyrodniczych. Pan dyrektor Sebastian Jach wręczył nagrody i upominki  wszystkim uczestnikom konkursów.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym. Na apelu podsumowano-etap szkolny. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o przyrodzie naszego kraju i problematyki ochrony środowiska, a także propagowanie osiągnięć związanych z ekologią i przyrodą Polski. Uczniowie – laureaci  w szkolnym  konkursie to:

 • I miejsce - Brylowski Kamil klasa VIa, II miejsce - Birna Julia klasa VIb, III miejsce - Mokwa Maciej klasa Vc.

 • Natomiast dyplomy uznania przypadły w udziale: Joachimowi Górnasiowi klasa Vb, Małgorzacie Toczek klasa VIB, Dominkowi Segar z klasy Va, Emilii Łojewskiej z klasy VIb, Darii Prabuckiej z klasy Vc, Dawidowi Paczek z klasy Vb, Kacprowi Makowskiemu z klasy Vb

Drugi konkurs – to konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony oraz środowiska MEDITEST. Wzięło w nim udział 6 uczniów naszej szkoły, a ogólna ilość uczestników to 8.166 osób z całej Polski. Zadania w formie testu były zróżnicowane pod względem stopnia trudności oraz tematyki.

 • Z naszej szkoły najlepszy wynik uzyskała Julia Birna z klasy VIb i Joachim Górnaś z klasy Vb, Kamil Brylowski z klasy VIa zdobyli  X, XII i XIII  w kategorii klas IV  Emilia Myszewska 19 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                Iwona LassotaWojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny „Woda źródłem życia dla klas  IV”

 

W poprzednich latach Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku była organizatorem wojewódzkiego konkursu wiedzy o wodzie, konkursu plastycznego i multimedialnego.

W tym roku szkolnym  organizatorzy zaproponowali nową, lecz niezwykle ciekawą formę podejścia do tematu – lapbook, czyli konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas - IV bazujący zarówno na wiedzy, jak i na umiejętnościach artystycznych.

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu "książka na kolanach". Jest to samodzielnie wykonana praca plastyczna mająca postać teczki tematycznej. Teczka ta ma pełnić rolę swoistego rodzaju przestrzeni interaktywnej, zapełnionej tym, co uczniowi odpowiada: zagadkami, puzzlami, grami, opowiadaniami, krzyżówkami, notatkami, listami, zdjęciami, rysunkami itp. skupionymi wokół określonego tematu. Wszystko to umieszczone jest w kieszonkach, kopertach, karteczkach, maleńkich książeczkach o przeróżnych kształtach, kolorach, fasonach.

 

Konkurs "Woda źródłem życia" jest jednym ze sposobów zainteresowania uczniów problemem wody.

 

W naszej szkole do konkursu przystąpiły następujące uczennice:

 • Szramka Martyna klasa IVa

 • Cejer Alicja klasa IVb

 • Krysiak  Kornelia klasa IVb

 • Myszewska Emilia klasa IVb

 • Szymanowicz Julia klasa IVb

 • Wojtasiewicz Paulina klasa IVb

 

Oto  niektóre prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie:

                    Iwona Lassota

   

 

                                                                                                                             


 

UWAGA!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

dla klas IV-VI – eliminacje szkolne

 

Uczniowie kl. IV-VI w dniu 12 stycznia 2017 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego do eliminacji szkolnych. Uczestnicy pracowali  90 minut, rozwiązując test składający się z 36 zadań.  Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 62 w Krakowie, a patronat honorowy objęli nad nim: Minister Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Liga Ochrony Przyrody, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Realizacja tego konkursu pozwoliła:

 • wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności stosowne do ich rozwoju i zdolności

 • umożliwiła ukształtowanie wrażliwości ekologicznej,

 • wytworzyła przekonanie, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas.

 • pozwoliła na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwróciła uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu (mieście, powiecie, województwie i kraju).

 

Oto jak przedstawiają się eliminacje szkolne w/w konkursu.

Lp.

Nazwisko ucznia

Imię ucznia

Liczba uzyskanych punktów-możliwych do zdobycia 66

Klasa

1.

Brylowski

Kamil

52

VIa

2.

Birna

Julia

46

VIb

3.

Mokwa

Maciej

44

Vc

4.

Górnaś

Joachim

38

Vb

5.

Toczek

Małgorzata

37

VIb

6.

Segar

Dominik

37

Va

7

Łojewska

Emilia

36

VIb

8.

Prabucka

Daria

22

Vc

9.

Pączek

Dawid

22

Vb

10.

Makowski

Kacper

19

Vb

Gratulujemy wspaniałej wiedzy ekologicznej i życzymy sukcesów w następnych etapach edukacji.

 Iwona Lassota

 

 

Sukces Julii i Dominiki!

 

Julia Birna i Dominika Sulewska z klasy VI b przeszły do dalszego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego! Konkurs, którego organizatorem jest  Pomorski  Kurator  Oświaty, jest trzystopniowy. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem rejonowe, a na końcu wojewódzkie. W grudniu w Szkole Podstawowej w Tczewie odbyły  się eliminacje rejonowe, w których startowały, obok 84 innych uczniów, nasze uczennice. Takich rejonowych komisji konkursowych w całym województwie było 10. Do etapu wojewódzkiego z komisji tczewskiej, obejmującej trzy powiaty, dostało się 17 uczniów, w tym Dominika i Julia. Trzeci etap, w którym wystartuje 197 osób, odbędzie sie 24 lutego w Gdańsku w Centrum Edukacji Nauczycieli. Eliminacje wojewódzkie są jednostopniowe i polegają na rozwiązaniu w ciągu  60 minut zadań testowych zamkniętych i otwartych, w tym rozszerzonej odpowiedzi, z zakresu kształcenia literackiego oraz języka. Uczniowie z klasy VIb bardzo cieszyli się z sukcesów swoich koleżanek. Szczególnie dopingują je w tym ostatnim, najtrudniejszym, etapie. Dyrekcja Szkoły  także doceniła starania uczennic. Zostały one wyróżnione na apelu szkolnym i nagrodzone upominkiem.       

B.Ambroziak 

      


WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

16 grudnia 2016 roku o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej w Tczewie odbyły  się eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych, którego organizatorem jest  Pomorski  Kurator  Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Birna i Dominika Sulewska z klasy VI b, które pomyślnie przeszły przez eliminacje szkolne, zdobywając odpowiednią ilość punktów. Przybyli do Tczewa uczniowie, a było ich 86, reprezentowali  trzy powiaty:  nowodworski, starogardzki i tczewski. Przez 60 minut rozwiązywali test składający się z różnych typów zadań. Wyniki zostaną ogłoszone 2 stycznia 2017 r. Najlepsi przejdą do etapu wojewódzkiego.

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Kaszubowskiemu za okazaną pomoc.

B.Ambroziak

     

 Konkurs  komputerowo – przyrodniczy


Konkurs
  komputerowo – przyrodniczy dla klas V –VI na film dydaktyczny  „Poradnik przyrodnika – jak prowadzić doświadczenie?” rozstrzygnięty!

Zakończył się konkurs, którego celem było wykorzystanie i rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz ich umiejętności praktycznych związanych z nowoczesną technologią multimedialną do działań związanych z prezentacją własnych doświadczeń oraz wykorzystanie powszechnie dostępnych multimediów do twórczości własnej. Ponadto zachęcał do współpracy w grupie i wskazywał możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu w sposób twórczy i kreatywny.

Do zmagań zgłosiło się 8 zespołów i uczniów indywidualnych. W oparciu o podręcznik „Przyrodo, witaj!” przedstawili w formie krótkiego filmu nagrywanego telefonem komórkowym bądź aparatem cyfrowym opisane
w nim doświadczenie. Komisja konkursowa w składzie: pani Iwona Lassota, pani Elwira Kamińska, pan Krzysztof Stawicki dokonała oceny dostarczonych materiałów i ustaliła laureatów:

Dyplomy zwycięstwa oraz nagrody otrzymali:

1. miejsce – Paulina Filipiak

2. miejsce – Borys Warlikowski

2. miejsce – Natalia Dubiella/Martyna Maszka

3. miejsce – Natalia Łangowska/Magdalena Waldman

Dyplomy z pochwałą i podziękowaniem za udział otrzymali:

Kamil Brylowski, Agnieszka Chmielowska/Marta Jędrzejewska, Jakub Kowalski, Jakub Szarmach/Kacper Pepliński.

Nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły oraz sponsora wręczone zostały na apelu szkolnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszego poznawania oraz dokumentowania niezwykłego świata przyrody.

                                                                       Krzysztof Stawicki


POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „KOCIEWSKIE DYKTANDO”

25 listopada czworo uczniów naszej szkoły, laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz  Ortografii”, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Kociewskie Dyktando” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Starogardzie Gdańskim. Dwie uczennice – Julia Prabucka z klasy  II D i Oliwia Łabaj z klasy III D przystąpiły do konkursu w kategorii klas I – III. Natomiast Julia Birna z klasy VI B i Joachim Górnaś z klasy V B pisali dyktando w kategorii klas IV – VI. Nasi uczniowie musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, albowiem do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe z całego powiatu, a i przygotowany przez organizatorów tekst dyktanda zawierał mnóstwo ortograficznych pułapek. Trzeba było wykazać się znajomością takich wyrażeń jak „płócienny obrus haftowany w chabry i chryzantemy” albo „niebłaha i trudna do obrachowania, nawet przez rachmistrza, ilość skarbów”. Tym bardziej dumę naszej szkole przyniosła Julia Birna, która zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Naszej Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Zgoda


 

Konkurs przyrodniczy pt.

”Najpiękniejszy zielnik drzew  liściastych i iglastych”

 

Dnia 24 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy pt.”Najpiękniejszy zielnik drzew  liściastych i iglastych” poprzedzony wystawą w sali 10- zielników uczniów klas piątych. Rośliny zamieszczone w zielnikach rosły w lasach, parkach, sadach   zagajnikach, ogrodach domowych.  Była to już IV edycja tego konkursu.

 

Celem konkursu było:

 • zainteresowanie światem roślin ,jego bogactwem i różnorodnością,

 • zachęcanie do odkrywanie piękna przyrody najbliższej okolicy,

 • rozwijanie zainteresowań, kształtowanie postawy szacunku do przyrody

 • oraz zachęcanie do samodzielnego szukania potrzebnych informacji w atlasach, przewodnikach i kluczach roślin

 

Organizatorzy Konkursu chcieli promować dziedzictwo przyrodnicze Kociewia, jego różnorodność botaniczną. Wszystkie prace były wykonane w sposób estetyczny i staranny, zawierały wiele ciekawych okazów roślin, które występują w naszym regionie. W zielnikach znalazły się m.in. liście dębu, klonu, brzozy, akacji, kasztanowca.  

 

W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy zakwalifikowali się po etapie klasowym:

 • Kinga Gregerska

 • Julia Jakubowska

 • Dominik Segar

 • Agata Berendt

 • Kacper Makowski

 • Kamila Dubiella

 •  Zuzanna Czubek

 • Piotr Pilacki

 • Patryk Pilacki

 

Praca musiały być sporządzona na arkuszach formatu A-4 i mogły być zabezpieczone folią lub umieszczone w koszulkach, co zapobiegało zniszczeniu rośliny. Zielniki musiały być opatrzone imieniem i nazwiskiem autora. Każdy uczestnik konkursu przynosił zielnik i musiał przedstawić 2 minutową  ustną  prezentację.

Komisję oceniającą stanowili  Pracownicy Nadleśnictwa były to  panie:

 • Joanna Żywalewska

 • Joanna Kaszubowska

 • Radosława Krysiak

 

W wyniku obrad jury konkurs rozstrzygnięto następująco:

I miejsce zdobyli:

 • uczennica Zuzanna Czubek z klasy 5b,

 • uczennica Agata Berendt z klasy 5b

 • uczeń Dominik Segar z klasy 5a

 

II miejsce zdobyli:

 • Kinga Gregerska z klasy 5a

 • Kacper Makowski z klasy 5b

 • Kamila Dubiella  z klasy 5b

 

III miejsce zdobyli:

 • Julia Jakubowska z klasy 5a

 • Piotr Pilacki z klasy 5b

 • Patryk Pilacki z klasy 5b

 

Ponadto jeden uczeń z klasy 5b Joachim Górnaś wykonał zielnik w postaci prezentacji multimedialnej. Bardzo to spodobało się również naszym oceniającym paniom  i dodatkowo Joachim również został nagrodzony upominkiem.

 

Wszyscy zwycięzcy tego konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. W ramach oszczędności wykonane przez uczniów zielniki posłużą jako pomoce dydaktyczne dla klas czwartych.

 

                Iwona Lassota

 MEDITEST 2016
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ,,MEDITEST”

W dniu 17 listopada 2016 r. o godz.12.00 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Wiedzy na temat zdrowie i jej ochrony. W konkursie wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI.

w kategorii klas IV: Maja Kobylińska, Emilia Myszewska        

w kategorii klas V-VI: Małgorzata Toczek, Joachim Górnaś, Julia Birna, Kamil Brylowski             

Celem  konkursu  było:

 • promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia,

 • pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu,

 • zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego

 • oraz postępowania w nagłych wypadkach.

 

Czas trwania konkursu wynosił 60 minut (w tym 10 minut na sprawy organizacyjne).Po zakodowaniu przez uczniów kategorii wiekowej, imienia i nazwiska oraz kodu szkoły uczniowie  usłyszeli zasady punktacji konkursu MEDITEST. Po odczytaniu zasad punktacji przez panią Iwonę Lassotę i upewnieniu się, iż uczniowie zakodowali swoje dane oraz kod szkoły na Kartach Odpowiedzi, uczniowie otrzymali  Karty Pytań.  Uczniowie, rozwiązując test składający się z 30 zadań, musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania i to nawet z medycyny. Wyniki konkursu poznamy 5 stycznia 2017.

Życzymy  wszystkim  powodzenia.

                Iwona Lassota

   

 


Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

26 i 27 października po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: pierwsza – klasy II i III; druga – klasy IV – VI. Dwoje reprezentantów z każdej klasy, wyłonionych drogą eliminacji w klasie, napisało dyktando. Oba teksty poświęcone były tematyce jesiennej, jednakże różnił je stopień trudności. Trzeba było wykazać się znajomością pisowni takich wyrazów jak dzierżąc, harmider, melancholii, czy też otchłań. A warto było się wysilić, albowiem nagrodą dla dwojga najlepiej znających zasady ortograficzne jest oczywiście tytuł mistrza  i wicemistrza ortografii, nagroda w postaci książki, jak również udział  w kolejnym etapie – Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Dyktando Kociewskie”  w Starogardzie Gdańskim.

Lista zwycięzców wygląda następująco: w kategorii klas II – III Mistrzem Ortografii jest Oliwia Łabaj z klasy III D, Wicemistrzem Ortografii – Julia Prabucka z klasy II D. W kategorii klas IV – VI Mistrzem Ortografii jest Julia Birna z klasy VI B, wicemistrzem – Joachim Górnaś z klasy V B.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

Elżbieta Zgoda

 

 

Konkurs plastyczny „Chemia w rolnictwie”

  

Każdego dnia korzystasz z produktów, które powstają dzięki rolnictwu.

Chrupiące jabłka, zdrowe marchewki, sycące ziemniaki,

czy w końcu – Twój ulubiony chleb. Gdyby nie rolnictwo – nie byłoby tego wszystkiego!

 

Nasi uczniowie zdali sobie z tego sprawę i w październiku bieżącego roku, wzięli udział  w konkursie plastycznym organizowanym przez Grupę Azoty, który był skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych na terenie całej Polski, wybranych przez Autoryzowanych Dystrybutorów Grupy Azoty.

Celem konkursu było przede wszystkim :

 • poszerzenie znajomości branży w jakiej działa Grupa Azoty wśród dzieci ze środowisk wiejskich;

 • uświadomienie uczniom związku produktów wytwarzanych przez Grupę Azoty z ich codziennym życiem;

 • wzmocnienie wizerunku Grupy Azoty oraz budowanie poczucia, że jej obecność stanowi istotną wartość dla otoczenia;

 • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu.

 

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Niestety tylko 6 prac, każda szkoła mogła zgłosić do konkursu i przesłać na adres Grupa Azoty Chemiczne „Pilice” S.A. Dział Marketingu, ul. Kuźnicka 1, 72-010 Police.

 

Oto nazwiska uczniów , których prace zostały wysłane do konkursu:

 • Monika Mokwa kl. 2a

 • Magdalena Grdeń kl. 2a

 • Szymon Borzyszkowski kl. 2a

 • Mateusz Czapiewski kl. 2b

 • Wiktoria Ryngwelska kl. 3a

 • Filip Furgalski kl. 3a

 

Wszystkie „młode talenty” z naszej szkoły, które wzięły udział w konkursie otrzymają dyplomy i upominki , a zwycięska szkoła otrzyma aż 5 000 zł na cele dydaktyczne (3 000 zł oraz 2 000 zł dla szkół, które zdobędą odpowiednio II i III miejsce). Autorzy zwycięskich prac otrzymają również nagrody indywidualne, w tym również art. szkolne.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 28 listopada.

 

TRZYMAMY MOCNO KCIUKI !!!

Opiekun konkursu plastycznego:

Barbara Łojewska

 


 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

etap szkolny

 

20.10.2016 r. w  naszej   szkole odbył się pierwszy etap, czyli eliminacje szkolne, Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Eliminacje polegały na rozwiązaniu przez uczniów testu z zakresu kształcenia literackiego oraz  nauki o języku. W tym roku przystąpiło do niego ośmioro, wytypowanych przez nauczycieli języka polskiego, uczniów z klas V-VI. Byli to: z klasy V a - Dominik Segar i Karol Rzoska,  z klasy V b -  Zuzanna Czubek, z klasy Vc - Maciej Mokwa, z klasy VI a - Kamil Brylowski, z klasy VI b - Julia Birna oraz Dominika Sulewska. Po sprawdzeniu prac Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Beata Ambroziak, Elżbieta Zgoda i Jacek Szczech, ustaliła, że do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Julia Birna (najwyższy wynik-90%) i Dominika Sulewska. Prace zostały przesłane do siedziby stopnia rejonowego Konkursu Języka Polskiego (obejmującego powiaty: nowodworski, tczewski, starogardzki) mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie. 2 listopada 2016 roku na stronie internetowej tej szkoły ukazała się lista uczniów ostatecznie zakwalifikowanych do etapu II. Wśród nich znalazły się obie nasze uczennice. Eliminacje rejonowe organizują i przeprowadzają Rejonowe Komisje Konkursowe w 10 rejonach wyznaczonych przez Wojewódzką Komisję Konkursową. Julia i Dominika 16.12.2016 r. pojadą do Tczewa. Trzymajmy za nie kciuki!

Na apelu szkolnym Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za udział, a uczennicom z klasy VI b życzyła powodzenia  w dalszych eliminacjach.

B.Ambroziak


 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY - etap szkolny

 

26 października 2016 r. przeprowadzono w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV - VI Szkół Podstawowych.

Współorganizatorem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów Szkół Podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2016/2017 jest Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni na zlecenie Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Cele konkursu to:

 • rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,

 • pobudzanie uczniów do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,

 • wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym,

 • przygotowanie uczniów do poszukiwania wiadomości w różnych źródłach,

 • tworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji uczniów i szkół,

 • promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia uczniów.

 

W etapie szkolnym wzięli udział wytypowani przez nauczycieli matematyki uczniowie klas piątych i szóstych: Julia Birna - kl. VIb, Kamil Brylowski - kl. VI a, Zuzanna Czubek - kl. Vb, Paulina Filipiak - kl. VIa, Joachim Górnaś - kl. Vb, Maciej Mokwa - kl. Vc, Dawid Pączek - kl. Vb, Patryk Pilacki - kl.Vb, Dominik Segar - kl. Va, Małgorzata Toczek - kl. VIb, Maciej Trzos - kl. Vc.

Eliminacje szkole przeprowadziła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Mirosława Kwaśniewska - przewodnicząca, Justyna Adrych, Grażyna Klonecka-Barrett.

Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali zestaw składający sie z 7 zadań otwartych przygotowany przez przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Konkursowej. Niestety żaden uczeń nie zakwalifikował się do udziału w II stopniu konkursu (rejonowym), gdyż nikt nie uzyskał wymaganego minimum 70% punktów (14 pkt.) możliwych do zdobycia w eliminacjach szkolnych. Najbliżej wymaganego wyniku była Julia Birna, która uzyskała 12 punktów.

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do eliminacji szkolnych konkursu otrzymali na szkolnym apelu z rąk Pani Dyrektor dyplomy za udział i słodki upominek.

Mirosława Kwaśniewska


 

Konkurs plastyczny dla kas I-III

„Tu jest moje miejsce - Pomorskie!”

 

Na początku października 2016 r., najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego, poświęconego tematyce unijnej pt.: „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!”. Konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu obszarów wiejskich województwa pomorskiego, którego organizatorem było województwo pomorskie.

Celem konkursu było m.in. skierowanie uwagi najmłodszych na zmiany, jakie nastąpiły w miejscach, w których mieszkają oraz okolicy dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych na obszarach wiejskich, a także popularyzacja wiedzy o funduszach unijnych i ich roli w procesie rozwoju obszarów wiejskich, stworzenie możliwości zaprezentowania i ukazania wpływu Unii Europejskiej na rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy obszarów wiejskich województwa pomorskiego.

Do konkursu przystąpiło 9 dzieci naszej szkoły, które pod okiem wychowawców i rodziców wykonali przepiękne, kreatywne i estetyczne prace w formacie A4, wykonane technikami: wyklejania, wydzierania i malowania.

18 października 2016r.  zostały wybrane trzy prace naszych uczniów: 

 • Moniki Mokwa z kl. 2a
 • Oliwiera Hrabskiego z kl. 2d
 • Wiktorii Ślusarz z kl. 3a

 

które zostały wysłane na adres:

 

Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego,

80-810 Gdańsk, ul. Okopowa 21/27

z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY „TU JEST MOJE MIEJSCE – POMORSKIE!”

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 listopada 2016r. Tego samego dnia zostanie opublikowana na stronie internetowej www.dprow.pomorskie.eu i www.pomorskie.ksow.pl lista laureatów konkursu.

Laureaci Konkursu oraz autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe  o łącznej wartości nieprzekraczającej 9 000 zł w tym 3 nagrody za I, II i III miejsce oraz 9 nagród rzeczowych za wyróżnienia.

 

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, zostaną nagrodzeni upominkami i nagrodami na apelu szkolnym, który odbędzie się na początku listopada bieżącego roku.

A za Monikę, Wiktorię i Oliwiera trzymamy mocno kciuki!!!

 

                                                                                              Opiekun plastyczny konkursu:

                                                                                                          Barbara Łojewska

 

 


 

Szkolny Konkurs na Eksperta Tabliczki Mnożenia

 

Dnia 19.09.2016r. w ramach obchodów VI Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowano „Szkolny Konkurs na Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Udział w tym konkursie wzięli wszyscy uczniowie klas 4-6. Każdy z uczestników miał do rozwiązania w ciągu kilku minut 20 działań. W ten sposób wyłonionych zostało 16 ekspertów, którzy w Dniu Tabliczki Mnożenia pracowali w komisjach egzaminując wszystkich chcących zmierzyć się z tabliczką. Oto nasi eksperci:

 1. Igor  Żabiński – 4a

 2. Filip  Kolasiński – 4b

 3. Dominik Segar – 5a

 4. Wojciech  Prekop – 5a

 5. Zofia  Adrych – 5a

 6. Nikodem Doring – 5a

 7. Dawid Pączek – 5b

 8. Patryk Pilacki – 5b

 9. Joachim Górnaś – 5b

 10. Maciej Trzos – 5c

 11. Wiktoria Michalska – 5c

 12. Kamil Brylowski – 6a

 13. Paulina  Filipiak – 6a

 14. Julia  Birna – 6b

 15. Małgorzata  Toczek – 6b

 16. Błażej  Szyca – 6b

Wszystkim ekspertom  serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.

Justyna Adrych

 

Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

Konkursy w roku szkolnym 2014/2015

Konkursy w roku szkolnym 2013/2014