Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
RodzicE
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG SZKOLNY
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
Przed sprawdzianem w kl. VI
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT

UCZNIOWIE
O SZKOLE

AUTORZY STRONY


Gif
Napisz do nas
© psplubichowo
SPORT
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016


 

Mistrzostwa Szkoły i Przedszkola w Biegach Przełajowych w Lubichowie

W dniu 22 czerwca 2016 r. odbyły się zawody sportowe dla klas I – III i przedszkola. W biegach uczestniczyło 118 uczniów naszej szkoły i 32 przedszkolaków. Odbyło się 8 biegów w kategorii dziewcząt i chłopców.


Klasy I: 2008 - 2009
Dziewczynki:
Im. Mokwa Monika Ia
IIm. Gibas Nikola Id
IIIm. Szarmach Aleksandra Id

Chłopcy:
Im. Bogun Damian IIb
IIm. Mazur Karol Ib
IIIm. Hrabski Oliwier Id

Klasy II: 2007

Dziewczynki:
Im. Kropidłowska Karolina IIc
IIm. Kolaska Martyna IIc
IIIm. Kaszuba Daria IIc

Chłopcy:
Im. Pączek Bartosz IId
IIm. Kowalski Łukasz IId
IIIm. Gort Marcin IIIa

Klasy III: 2006

Dziewczynki:
Im. Myszewska Emilia IIIb
IIm. Szymanowicz Julia IIIb
IIIm. Narloch Weronika IIIb

Chłopcy:
Im. Kolasiński Filip IIIb
IIm. Chmielowski Jakub IIIa
IIIm. Żabiński Igor IIIa

Przedszkole:
Dziewczynki:
Im. Bielaszewska Agata
IIm. Kaszuba Julia
IIIm. Kiedrowska Wiktoria

Chłopcy:
Im. Ostrowski Konrad
IIm. Kolasiński Oliwier
IIIm. Mazurowski Maciej

Grażyna Czapiewska
Elwira Kamińska
Hanna Pilacka

Ewa Weltrowska

 
 

 

XXII OGÓLNOPOLSKI FINAŁ CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

 

Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” było organizatorem 22 edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana cyklicznie impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych. Zasięg tegorocznej edycji to 78 miast z całej Polski. Każdy ośrodek organizował zawody oraz finał miejski. Dzieciom zaliczano do punktacji Grand Prix pięć najlepszych startów w każdej konkurencji. Najlepsi wystartowali w finale ogólnopolskim, który odbył się 18 – 19 VI 16r. w Lodzi. Naszą szkołę reprezentowali Dominika Bartos i Szymon Sękowski z kl. VIa, Szymon Bielaszewski  z kl. VIc,  Weronika Kropidłowska, Weronika Noga i Błażej Szyca z kl. Vb. Najlepsze miejsce zajęli Weronika Kropidłowska, która była czwarta i Weronika Noga szósta w biegu na 600m oraz Szymon Bielaszewski dziesiąte miejsce w biegu na 1000m. Wszyscy uczniowie poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy!

 

                       Grażyna Czapiewska

 


 

Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora w Piłce Nożnej

 

Już po raz trzynasty wyłoniono mistrza szkoły w piątkach piłkarskich. Przypomnijmy, że zmagania w Mistrzostwach Szkoły o Puchar Dyrektora w Piłce Nożnej rozpoczęły się w maju. W zawodach wzięło udział 8 zespołów, reprezentacji klas IV – VI. Przed rozpoczęciem rozgrywek miało miejsce spotkanie z udziałem wszystkich kapitanów drużyn, na którym rozlosowano dwie grupy. Po ponad miesięcznych bojach pierwsze trzy miejsca zajęły klasy szóste w następującej kolejności VIb – miejsce trzecie, VIa miejsce drugie i VIc miejsce pierwsze. W turnieju wyłoniono również Króla Strzelców, którym został Krystian Zawadewicz strzelając aż 14 bramek.

W tym roku dzień finałów mistrzostw szkoły przypadł w tym samym dniu, w którym grała reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy we Francji. Była to wspaniała okazja aby zorganizować dzień barw narodowych w naszej szkole. W czwartek 16 czerwca zrobiło się w naszej szkole biało-czerwono.

Paweł Jagodziński

 

     

 


 

XIV PIKNIK SPORTOWY „ MARSZ PO ZDROWIE Z ENERGĄ”

 

Dnia 12 czerwca 2016r. Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej był organizatorem XIV Pikniku Sportowego „MARSZ PO ZDROWIE Z ENERGĄ”. Rywalizowano w biegach ulicznych i chodzie sportowym. Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów z kl. I – VI. Wielu z nich zajęło wysokie lokaty i otrzymało cenne nagrody.

                              

BIEGI ULICZNE

                            KATEGORIA KL. I - II

          IIm. Kropidłowska Karolina IIc

          IIm. Pączek Bartosz IId

          IIIm. Kolaska Martyna IIc

          Vm. Michalska Patrycja IIIa

          Vm. Szyca Julian IIa

          VIm. Jodko Marcel IIc

                             KATEGORIA KL. III - IV

           Im. Szyca Błażej  Vb

           IIm. Michalska Wiktoria IVc

           IIIm. Sękowski Kacper IVa

           IVm. Pączek Szymon IVb

                            KATEGORIA KL. V – VI

            Im. Kropidłowska Weronika Vb

            Im. Sękowski Szymon VIa

            IIm. Weronika Noga Vb

            IIIm. Bartos Dominika VIa

            IVm. Bielaszewski Szymon VIc

                           

CHÓD SPORTOWY

                         KATEGORIA KL. III – IV

            Im. Szyca Błażej Vb

            IIm. Pączek Dawid IVb

            Vm. Dubiela Kamil IVb

            VIm. Żydek Julia IVc

                         KATEGORIA KL. V – VI

             Im. Bartos Agata VIa

             IIm. Dubiela Patrycja VIc

 

                 Grażyna Czapiewska

 


MISTRZOSTWA SZKOŁY W „DWA OGNIE” KLAS I-III

We wtorek 31 maja 2016 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się zawody w „Dwa Ognie” dla klas I-III. Klasy I rywalizowały między sobą w odrębnej kategorii. Rywalizację w klasach pierwszych wygrała I a, w klasach trzecich III b, natomiast najciekawszy bój odbył się pomiędzy klasa II a i II c, gdzie lepsza w dogrywce okazała się II a. Zwycięzcy otrzymali paczki ze zdrową żywnością, a dla wszystkich biorących udział był owoc. Uczniowie, którzy nie rywalizowali stawali się wiernymi kibicami swojej klasy, nie zabrakło transparentów oraz sportowych przyśpiewek a całemu przedsięwzięciu towarzyszyła bardzo ładna pogoda. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego dnia.

 

Patrycja Kordowska

     

 


XIX BIEGI ULICZNE IM. JANA KIELASA W SKARSZEWACH

 

Dnia 22 maja 2016r. siedmiu naszych uczniów (K. Kropidłowska, B. Hossa,  W. Kropidłowska, D. Bartos, Sz. Sękowski, Sz. Bielaszewski, B. Szyca) wzięło udział wzięło udział XIX BIEGACH ULICZNYCH IM. KS. JANA KIELASA. Zawody te odbyły się na stadionie w Skarszewach. Celem ich było upamiętnienie sylwetki olimpijczyka Jana Kielasa. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I – III otrzymali wartościowe nagrody.

Kl. I- III      

IIIm. Karolina Kropidłowska IIc    

IVm. Barbara Hossa IVc

Kl. V - VI

Im. Weronika Kropidłowska Vb

IIIm. Dominika Bartos VIa

Vm. Szymon Sękowski VIa

Grażyna Czapiewska


 

Siatkówka na boso

 

20 maja w Zelgoszczy odbył się turniej o tytuł Mistrza Gminy Lubichowo w siatkówce plażowej. Prawo startu miały po dwie pary ze szkoły podstawowej w Lubichowie i w Zelgoszcze zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Uczniowie z Zelgoszczy o dawna wiodą prym w siatkówce halowej jak i plażowej. Jednak Lubichowiacy też potrafią grać w „siatkę”. W zeszłym roku chłopcy z Lubichowa wygrali na piasku. W piątek niestety nie było już tak dobrze. Chłopcy zajęli III i IV miejsce. Jednak nie bez walki. Momentami naprawdę aż miło się oglądało rywalizację miedzy zawodnikami z dwóch sąsiadujących ze sobą szkół. W kategorii dziewcząt było trochę lepiej. Nasze zawodniczki zajęły II i IV miejsce. Dużo emocji „Bartoski” zafundowały nam w pierwszym secie meczu finałowego, który skończył się wynikiem 14:16 dla dziewcząt z Zelgoszczy. W kolejnym secie nasze dziewczęta rozpamiętywały chyba pierwszy set i również go przegrały. Na uwagę zasługuje nasza druga para dziewcząt. Mimo IV miejsca Weronika i Gosia pokazały ogromną wolę walki i mimo przegranych meczy łatwo skóry nie sprzedały.

Nasi reprezentanci:

1. Krystian Zawadewicz/Kacper Warmbier - III miejsce

2. Szymon Bielaszewski/Krzysztof Osowski - IV miejsce

 

1. Agata Bartos/Dominika Bartos - II miejsce

2. Weronika Noga/Małgorzata Toczek - IV miejsce

Paweł Jagodziński

 Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym

Po zdecydowanych zwycięstwach na szczeblu gminnym i rejonowym nasze dziewczyny w składzie: Agata Bartos, Dominika Bartos, Wiktoria Nowak, Weronika Noga, Weronika Kropidłowska i Natalia Lanzer, pojechały na zawody powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Starogardzie Gdańskim 11 maja 2016. Czwórbój lekkoatletyczny składa się z rzutu piłka palantową, skoku w dal bądź wzwyż oraz dwóch biegów: 60 metrów i 600 m dla dziewcząt, 1000 m dla chłopców. Nasze dziewczyny po pierwszych trzech konkurencjach zajmowały 3 miejsce, ostatnią konkurencją był bieg długodystansowy 600 m i była to nasz szansa na umocnienie pozycji bądź awans. Każda z dziewczyn dała z siebie wszystko o czym świadczą pierwsze trzy miejsca w biegu.  Weronika Kropidłowska uzyskała najlepszy czas 1’54’45, dodatkowo w biegu na 60 m Weronika Noga pobiła swój własny rekord i również z wynikiem 8,9 s była pierwsza. Po podliczeniu punktów każdej z dziewczyn okazało się, że nasza szkoła zajęła 4 miejsce, co było dla wszystkich zdziwieniem. Trzeba było złożyć protest i wyniki zostały przeliczone od początku. Okazało się ze był to błąd komputera i po ponownym, ręcznym przeliczeniu punktów zajęłyśmy 3 miejsce z niewielką stratą punktową do miejsca 2. Dziewczęta wróciły do swojej szkoły szczęśliwe z brązowym medalem oraz ze swoimi małym sukcesami pobitych rekordów życiowych.

P. Kordowska

 


 

BIEGI IM. KS. KAN. STANISŁAWA PEPLIŃSKIEGO W SZLACHCIE

 

Dnia 8 maja 2016r. odbyły się w Szlachcie XIII Biegi im. ks. kan. Stanisława Peplińskiego. Celem zawodów było upamiętnienie postaci wieloletniego proboszcza. Biegi odbyły się na bieżni stadionu oraz częściowo na drodze polnej. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów z kl. II – VI. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I – VI otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe.

Kl. I - II

Im. Kropidłowska Karolina IIc

IIm. Pączek Bartosz IId 

IVm. Kolaska Martyna IIc

IVm. Szyca Julian IIa

VIm. Kaszuba Daria IIc

Kl. V - VI                                                   

Im. Noga Weronika Vb

IIIm. Kropidłowska Weronika Vb

IVm. Bielaszewski Szymon VIc

Vm. Bartos Dominika VIa

Kl. III - IV

Im. Szyca Błażej Vb

Vm. Łangowska Natalia IVc

VIm. Hasse Barbara

                                                                                                                                              Grażyna Czapiewska

 


 

Czwórbój Lekkoatletyczny

6 maja nasi uczniowie rywalizowali z reprezentantami szkoły w Zelgoszczy w czwórboju LA. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wygrali i awansowali do zawodów rejonowych. Mistrzostwa rejonu odbyły się 9 maja. W Kaliskach rywalizacja była bardziej zacięta. Po rozegraniu trzech konkurencji trudno było wskazać jakiegoś faworyta. Uczniowie z Kalisk wypracowali sobie jednak przewagę. W tym momencie do przyszła kolej na uczniów z Lubichowa, którzy zdeklasowali pozostałe drużyny w biegu na 600 i 1000 m. W przypadku dziewcząt wystarczyło to aby wygrać. Niestety chłopcy musieli uznać wyższość zawodników z Kalisk. Dziewczęta z naszej szkoły reprezentować będą nasz rejon na zawodach powiatowych 11 maja w Starogardzie Gdańskim.

Paweł Jagodziński


 

Piłka nożna

Po wygraniu turnieju w Pączewie nasi chłopcy awansowali do Rejonowych Eliminacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej. Po wygranych meczach na etapie gminnym z Zelgoszczą i (poza konkursem) z Pączewem na zawodach rejonowych przyszło nam walczyć z Czarną Wodą, Szlachtą i Kaliskami. Wśród tych drużyn uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Paweł Jagodziński

 


XIII UNIJNY OGÓLNOPOLSKI BIEG ULICZNY

KWIDZYN

 

Dnia 24 kwietnia 2016r. na placu przed Teatrem w Kwidzynie odbył się XIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny. Na starcie tego biegu stanęli biegacze z województwa warmińsko – mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy zajęli wysokie lokaty. Otrzymali oni wartościowe nagrody. Nagrodę główną (rower górski) wylosowała Dominika Bartos.

 

KATEGORIA KL. III – IV 

Im. Szyca Błażej kl. Vb

IIm. Michalska Wiktoria kl. IVc

 

KATEGORIA KL. V - VI

IIm. Kropidłowska Weronika kl. Vb

IIIm. Noga Weronika kl. Vb

IIIm. Bielaszewski Szymon kl. VIc

IVm. Sękowski Szymon kl. VIa

Vm. Bartos Dominika kl. VIa

Grażyna Czapiewska

   

 

XIX BIEGI IM. KS. SENATORA FELIKSA BOLTA

BARŁOŻNO

 

Dnia 17 kwietnia 2016r. na terenie wsi Barłożno odbyły się XIX BIEGI IM. KS. FELIKSA BOLTA – patrona szkoły. W zawodach wzięło udział 30 naszych uczniów. Mieli oni możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z biegaczami z okolicznych gmin.

 

KATEGORIA KL. I - II                                  

Im. Kropidłowska Karolina kl. IIc

IIm. Michalska Patrycja kl. IIIa

IIm. Pączek Bartosz kl.IId

IVm. Kolaska Martyna kl. IIc

IVm. Szyca Julian kl. IIa

VIm. Kaszuba Daria kl. IIc

VIm. Wegenek Filip kl. IId

 

KATEGORIA KL. III - IV

Im. Szyca Błażej kl. Vb

IIm. Michalska Wiktoria kl. IVc

VIm. Hossa Barbara kl. IVc

 

KATEGORIA KL. V - VI

Im. Kropidłowska Weronika kl. Vb

IIm. Bartos Dominika kl. VIa

IIIm.Noga Weronika kl. Vb

Vm.Bartos Agata kl. VIa

Vm.Bielaszewski Szymon kl. VIc

VIm.Sękowski Szymon kl. VIa

                                                  

Grażyna Czapiewska

     
     

 


Dwunasta w całym województwie.

 

W Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, który odbył się 15.04.2016 w Człuchowie, wzięło udział około 100 zawodniczek, które zajmowały czołowe miejsca w 20 etapach powiatowych. Wśród tej, nie bójmy się jej nazwać, elity dwunaste miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Weronika Kropidłowska. Należy zwrócić uwagę, że Weronika rywalizowała ze starszymi od siebie o rok zawodniczkami. Jest to ogromny sukces młodej lekkoatletki. Oby w przyszłym roku było podobnie albo nawet lepiej.

Paweł Jagodziński

 

 


Mistrzostwa Szkoły w Mini Piłce Ręcznej

 

Do gry o mistrzostwo szkoły w mini piłce ręcznej przystąpiły: trzy klasy IV, dwie klasy V i trzy klasy VI. Bezkonkurencyjni okazali się najstarsi uczniowie. Rozgrywki trwały ponad miesiąc, reprezentacje poszczególnych klas były podzielone na dwie grupy po uprzednim losowaniu. W meczu o III miejsce zwyciężyła klasa VI B, natomiast 13.04.2016 odbył się mecz finałowy z udziałem klasy VI A i VI C. Po zaciętej walce wygrała reprezentacja klasy VI A.

Po zakończeniu meczu finałowego, na którym kibicowali wszyscy uczniowie z klas IV-VI nastąpiła uroczysta dekoracja medalowa. Wybrano również „króla strzelców”, którym został uczeń klasy VI B - Kacper Szyca z dorobkiem 33 strzelonych bramek.

 

Kordowska Patrycja

 


XXXIII BIEG SZPĘGAWSKI

STAROGARD GD.

 

Dnia 2 kwietnia 2016r. odbył się w Starogardzie Gd. XXXIII Bieg Szpęgawski. Sobotni poranek przywitał biegaczy pięknym słońcem. Zawodnicy stanęli do biegu, aby uczcić pamięć pomordowanych w Lesie Szpęgawskim podczas II wojny światowej. W sześciu biegach towarzyszących dla szkół podstawowych wystartowało ponad 700 zawodników, a wśród nich 30 biegaczy z naszej szkoły. Zajęli oni kilka czołowych lokat. Najlepsza piętnastka z każdego biegu otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. 

            

KATEGORIA KL. V-VI          

Im. Weronika Kropidłowska kl.Vb                                                

IIIm. Dominika Bartos kl. VIa

Vm. Weronika Noga kl. Vb

 

KATEGORIA KL. III - IV       

IIm. Błażej Szyca kl. Vb

 

KATEGORIA KL. I-II

Im. Karolina Kropidłowska IIc

IIIm. Martyna Kolaska IIc

IVm. Patrycja Michalska kl. IIIa

Vm. Daria Kaszuba kl. IIc

 

   Grażyna Czapiewska

   
       

Energa Athletic Cup

 

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zawodach z cyklu Energa Athletic Cup. Tym razem rywalizowali na sali gimnastycznej w Lubichowie, a zmagania polegały na próbach sprawnościowych w zabawowej formie. Największe emocje towarzyszyła w uczestnikom i kibicom przy przeciąganiu liny oraz w konkurencji, w której chłopcy przenosili dziewczęta na materacu. W całych zawodach pierwsze miejsce zajęła drużyna z Lubichowa składająca się z uczniów i uczennic zarówna ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Całą uroczystość swoją obecnością uświetniła Anna Rogowska, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich, Mistrzyni Świata i Europy w skoku o tyczce.

Paweł Jagodziński

   


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBICHOWO


DRUŻYNA TENISA STOŁOWEGO Z MEDALEM NA MISTRZOSTWACH POWIATU

 

Drużyna chłopców PSP Lubichowo w składzie: Cezary Reimus, Kacper Warmbier i Krystian Zawadewicz, zdobyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego na szczeblu powiatowym. Początkowa droga do tego sukcesu nie była łatwa, ponieważ już w swojej gminie chłopcy musieli stoczyć twardy bój o awans zmierzając się z zawodnikami z PSP Zelgoszcz, wygrywając cały mecz dopiero w tie breaku. Kolejny etap był nieco łatwiejszy, w szybkim meczu 3:0 pokonali drużynę PSP Kaliska. W mistrzostwach powiatu, które odbyły się 13.11.2015 w Pączewie zmierzyły się 4 szkoły: PSP Pączewo, PSP 3 Starogard Gdański, PSP Kleszczewo i PSP Lubichowo. W pierwszym meczu przyszło naszej szkole zmierzyć się, jak się później okazało, z mistrzem powiatu, a mianowicie z Pączewem. Niestety mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla mistrza. Kolejny mecz to także trudny przeciwnik ze Starogardu Gdańskiego, ponieważ w swoim składzie mieli  świetnego zawodnika, który wygrywając swoje wszystkie mecze zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, a my niestety musieliśmy ustąpić i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Starogardu. Wtedy już nasi chłopcy wiedzieli, że z PSP Kleszczewo będą musieli walczyć o swój upragniony medal. Zaczęło się pięknie, dwa wygrane mecze po naszej stronie, brakowało wygranego debla, ale niestety chłopcy przegrali to starcie i trzeba było dalej walczyć o zwycięstwo. W kolejnych grach pojedynczych pierwszy pojedynek przegraliśmy, natomiast ostatni mecz dostarczył wiele emocji, do samego końca nie mogliśmy być pewni zwycięstwa, ale na szczęście mecz zakończył się zwycięstwem naszego zawodnika i tym samym cały mecz wygraliśmy 3:2 zostając brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców szkół podstawowych.

                P. Kordowska

 


 

Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Dnia 11.11.2015 odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W turnieju wzięło udział 8 drużyn, 4 drużyny chłopców i 4 dziewcząt. W sumie 32 uczniów z PSP w Lubichowie, PSP im. Andrzeja Grubby w Zelgoszczy i ZSP w Szlachcie. Zawody odbywały się na sali gimnastycznej przy PG w Lubichowie w dwóch grupach, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Po dwóch godzinach gry klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

W kategorii dziewcząt:

1.         Miejsce      ZSP w Szlachcie

2.         Miejsce      PSP im. Andrzeja Grubby w Zelgoszczy

3.         Miejsce      PSP w Lubichowie I

4.         Miejsce      PSP w Lubichowie II

W kategorii chłopców:

1.       Miejsce      PSP im. Andrzeja Grubby w Zelgoszczy I

2.       Miejsce      PSP im. Andrzeja Grubby w Zelgoszczy II

3.       Miejsce      PSP w Lubichowie PSP w Lubichowie I

4.       Miejsce      PSP w Lubichowie PSP w Lubichowie II

Drużyny, które zajęły miejsca na podium zostały uhonorowane medalami, a dodatkowo dla każdego uczestnika przygotowano drobny poczęstunek w postaci wafelka i swojskiej drożdżówki. Niestety dla nas okazaliśmy się wyjątkowo gościnni. W grudniu odbędą się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej. Właśnie wtedy chcemy się zrewanżować.

Paweł JagodzińskiSUKCES!!!

Tak dobrze jeszcze nie było! Co prawda dziewczęta obroniły brązowy medal z zeszłorocznych Mistrzostw Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych ale w tym roku dołączyli do nich również chłopcy. A łatwo nie było. W przejmującym zimnie i w strugach deszczu przyszło naszym zawodnikom i zawodniczkom walczyć o ten sukces. W biegu dziewcząt przeżyliśmy dramat. Mając aspiracje medalowe w pewnym momencie wyścigu nasze dziewczęta zajmowały ostatnie miejsce. Nie zdeprymowało to jednak naszych biegaczek i ostro wzięły się do odrabiania strat. Dziewczęta tak się wzięły do roboty,  że na metę nasza sztafeta wbiegła jako trzecia  z dużą przewagą nad czwartą. Jednak zawsze należy walczyć do końca i nasze dziewczyny to potrafią.

Chłopcy natomiast przez pierwszą część wyścigu prowadzili. Jednak na kolejnych zmianach zawodnicy ze Starogardu i Skarszew byli szybsi od naszych. Nasza sztafeta do końca wyścigu utrzymała trzecią lokatę. Tym samym chłopcy zameldowali się na trzecim miejscu podium dorównując wyczynowi dziewcząt.

Sukcesy naszych drużyn nie były wielką niespodzianką. Tydzień wcześniej nasi podopieczni zajmowali wysokie miejsca na Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Weronika Kropidłowska wywalczyła nawet awans do mistrzostw wojewódzkich zajmując 4 miejsce w powiecie.

Paweł Jagodziński

 


  

Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej

Dnia 13.10.2015r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Rejonu w Halowej Piłce Nożnej. Mecze były bardzo zacięte. W pierwszym meczu chłopcy z Kalisk, nie bez problemu pokonali piłkarzy ze Szlachty, drugi mecz zakończył się remisem między Szlachtą a Lubichowem, a w ostatnim spotkaniu Lubichowiacy ulegli zespołowi z Kalisk 4 do 3. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce i awans do Mistrzostw Powiatu – ZS w Kaliskach

II miejsce PSP Lubichowo

III miejsce ZS w Szlachcie

Paweł Jagodziński


 

RAJD PIESZY "WYPRAWA PO TLEN" 

 

Dnia 3.10.2015 roku odbył się Rajd Pieszy dla klas IV-VI pt. „Wyprawa po tlen”. W tym dniu towarzyszyła nam piękna pogoda, z której zamierzaliśmy skorzystać i zmagazynować w swoich płucach jak najwięcej tlenu. Wyruszyliśmy o 9:00 spod szkoły w kierunku Młynek, po drodze mieliśmy przystanek w lesie na drugie śniadanie oraz budowanie szałasów. Po dotarciu na miejsce można było upiec kiełbaskę przy ognisku oraz skorzystać z różnych form rekreacji ruchowej przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na koniec odbył się konkurs przeciągania liny, który okazał się wielką frajdą dla uczniów. W drodze powrotnej z Młynek do Lubichowa nie mogło zabraknąć grzybobrania, do którego dzieciaków nie trzeba było namawiać. Pomimo, że była to sobota w rajdzie tym wzięło udział 31 uczniów i 4 nauczycieli.  

 

Organizatorzy:

P. Kordowska

P. Jagodziński

   

 

 JESIENNE STARTY NASZYCH BIEGACZY

XXXIII BIEG MAZURKA DĄBROWSKIEGO

 

27 września 2015r. odbył się w Będominie XXXIII BIEG MAZURKA DĄBROWSKIEGO. Celem  imprezy sportowej była popularyzacja najprostszej formy ruchu jaką są biegi przełajowe, umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej, promocja walorów krajoznawczo-przyrodniczych Kaszub oraz kultywowanie symboliki narodowej na przykładzie dworku- Muzeum. W zawodach tych wzięli udział  zawodnicy z powiatu bytowskiego, kościerskiego, lęborskiego i starogardzkiego. Wśród nich 10 uczniów z naszej szkoły (Szymon Sękowski, Szymon Bielaszewski, Patrycja Dubiela, Weronika Kropidłowska, Weronika Noga,  Błażej Szyca, Dominika Bartos, Agata Bartos, Kacper Sękowski, Wiktoria Michalska). W klasyfikacji drużynowej nasi biegacze zajęli  po raz pierwszy I miejsce.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

 Kategoria klas IV                                                            

I m. Błażej Szyca Vb                                                                         

IIIm. Wiktoria Michalska IVc                                                       

                    

Kategoria klas V - VI

IIIm. Weronika Noga Vb

IIIm. Szymon Sękowski VIa

IVm. Dominika Bartos VIa

VIm. Weronika Kropidłowska Vb

VIm. Szymon Bielaszewski VIc

 

Klasyfikacja drużynowa

Im. PSP Lubichowo

 

 

XXIV BIEG KOCIEWSKI

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. był organizatorem XXIV BIEGU KOCIEWSKIEGO. W ramach tych zawodów odbyło się sześć biegów towarzyszących dla szkół podstawowych.  W każdym biegu wystartowało ponad 100 zawodników. Wśród nich 22 uczniów z naszej szkoły.

 

Kategoria kl. V - VI                                                                              

IIm. Weronika Kropidłowska Vb                                          

IIIm. Dominika Bartos VIa                                                                        

IIIm. Szymon Sękowski VIa  

                                                              

Kategoria kl. III - IV

IIm. Błażej Szyca Vb

IIIm. Wiktoria Michalska IVc       

IVm. Kacper Makowski IVb

Kategoria kl. I - II

Im. Patrycja Michalska IIIa

IIm. Karolina Kropidłowska IIc

VIm. Martyna Kolaska IIc

 

XXI KOŚCIERSKIE BIEGI ULICZNE

 

10 października 2015 r. Kościerski Uczniowski Klub Sportowy Remus Kościerzyna był organizatorem XXI KOŚCIERSKICH BIEGÓW ULICZNYCH .17 uczniów z naszej szkoły miało możliwość sprawdzenia się w rywalizacji sportowej z biegaczami głównie z zachodniej części naszego województwa. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Oto ich osiągnięcia:

Kategoria kl. I - II                                                                         

IIm.  Patrycja Michalska IIIa                                                        

IIIm.  Marcin Kluk IIc                                                                       

IVm.  Karolina Kropidłowska IIc

 

Kategoria kl. III - IV

IIm. Błażej Szyca Vb

VIm Wiktoria Michalska IVc

                                                            

Kategoria kl. V - VI

IIm. Dominika Bartos VIa

IIIm. Weronika Noga Vb

IVm. Weronika Kropidłowska Vb

IVm. Szymon Bielaszewski VIc

     Grażyna Czapiewska

 

      

Nasz „MULTI – MISTRZOWSKI DZIEŃ RODZINY” odbył się 26 września 2015 roku w lesie znajdującym się niedaleko naszej szkoły. Zbiórka zwołana była na godz. 1300 przy starym dworcu PKP na końcu ulicy, jak można by się domyśleć… Dworcowej. Miejsce troszkę oddalone od lasu ale przynajmniej jest gdzie zaparkować samochody aby nie wjeżdżać nimi do lasu. Aby dojść do miejsca imprezy potrzebne było kilkanaście minut.

Na miejscu przygotowane zostały miejsca na poszczególne atrakcje dnia rodziny. A były to:

·         trasa biegu sztafetowego,

·         sprawnościowy tor przeszkód,

·         pokaz Nordic Walking,

·         rowerowy slalom,

·         zajęcia fitness,

·         polowy bufet kawowy,

·         rodzinne grzybobranie,

·         podchody.

 

Jeszcze przed przybyciem uczestników na miejsce została wyznaczona trasa biegu sztafetowego. Osobą, która wybrała miejsce była p. Grażyna ,nauczycielka w klasie realizującej program „Mały Mistrz”, a wyznaczeniem trasy zajął się p. Franciszek, nigdy nie odmawiający pomocy kierownik Gminnego Ośrodka Kultury. Trochę taśmy, urządzenie do malowania wapnem i nasza trójkątna, około 600 metrowa, trasa wyłoniła się z leśnych ścieżek. Przed rozpoczęciem sztafety rozgrzewkę przeprowadził Mikołaj, wolontariusz z LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu. Mikołaj czuwał również nad jej przebiegiem. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu na starcie od razu ustawiła się kolejka chętnych do udziału w biegu. Naliczyliśmy 48 osób. Sygnał do startu dał Wiceprzewodniczący Rady Rodziców oraz członek Rady Gminy, który włączył się w organizacje naszego dnia rodziny. Byli to uczniowie klasy realizującej program „Mały Mistrz” a także inni uczniowie z naszej szkoły oraz ich rodzice. Część uczestników zadany dystans przebiegła dwukrotnie, a niektórzy biegli parami np. rodzic z dzieckiem. W sumie licznik na telefonie wskazał 17 km i 630 m. Byłoby więcej ale po szóstym kilometrze przez przypadek zatrzymał się licznik. Niestety zorientowaliśmy się po 36 minutach i dopiero wtedy ponownie uruchomiliśmy licznik.

Po wystartowaniu sztafety przeszliśmy do organizacji  toru przeszkód dla wszystkich chętnych. Do budowy toru wykorzystaliśmy pachołki kije do Nordic Walking kij do unihokeja i gumową piłeczkę. Zależało nam na jak najprostszym torze przeszkód, udowadniając tym samym iż nie trzeba wymyślnych urządzeń aby się dobrze bawić. W założeniu tor przeszkód przewidywany był dla dzieci ale szybko zabawa przerodziła się w wesołą rywalizację między rodzicami a dziećmi, chłopcami a dziewczętami , tatusiami a mamusiami do rywalizacji włączyli się również dziadkowie. Każdy pomysł okazał się udany i wywołujący uśmiechy na twarzach dorosłych, a przede wszystkim dzieci. Tutaj ponownie bardzo pomysłowym organizatorem okazał się przedstawiciel Rady Gminy wymyślając coraz inne przeszkody na torze. Dodajmy, że nie mieliśmy zbyt dużo sprzętu, więc wykazywał się niebywałą pomysłowością

Dzieci swoich sił spróbować mogły również w slalomie na rowerze. Dodatkowym utrudnieniem była nawierzchnia po której rozgrywany był slalom. Była to droga leśna z elementami ubitej ziemi, piasku a także lekki podjazd. Chłopcy, bo oni opanowali tę konkurencję tak wyjeździli trasę slalomu, że trzeba było go troszeczkę przesunąć ze względów bezpieczeństwa. Przy tej konkurencji jeden z rodziców wziął do ręki stoper i organizował system bicia kolejnych rekordów na wyznaczonej trasie.

Równolegle do torów przeszkód odbył się pokaz Nordic Walking. Przeprowadzony został przez nauczycielkę wychowania fizycznego z naszej szkoły, instruktorkę tej dyscypliny. Pokazem zainteresowane były głównie panie, przedstawicielki trzech pokoleń – córki, matki i babcie. Znalazł się również jeden pan chcący spróbować swoich sił w marszu z kijkami. Uczestnicy biorący udział w zajęciach Nordic Walking miały nadzieję poznać szczegóły takiego treningu oraz sprawdzić czy w swoich treningach nie popełniają błędów. Nasza instruktorka wyczerpująco odpowiadała na wszelkie pytania. Grupa Nordic Walking przeszła trasę o długości około 2 km doskonaląc technikę marszu z kijami

Po powrocie z Nordic Walking Na kolejne zajęcia zaprosiła wolontariuszka Natalia, instruktorka fitness. Przeprowadziła 20 minutowe zajęcia proponując ćwiczenia przy muzyce. Do odtworzenia podkładu muzycznego wystarczył telefon z dołączonym głośnikiem. W lesie zabrzmiał dość rytmiczny utwór i grupa ćwiczących już naśladowała ćwiczenia proponowane przez instruktorkę.

W trakcie całej imprezy czynny był polowy bufet kawowy. Kierownik GOK zorganizował termosy, a rodzice upiekli rogaliki. Może trochę kaloryczne, ale jakże smaczne.

Następnym elementem zabawy było rodzinne grzybobranie. W okolicy miejsca ćwiczeń rodziny rozeszły się w poszukiwaniu grzybów. Po powrocie jury nagrodziło zwycięzców. Znaczenie miała nie tylko ilość ale także gatunek zebranych darów lasu. Jeden z członków jury, przedstawiciel Nadleśnictwa wykorzystał okazję do przeprowadzenia pogadanki grzybach. Można było się z niej dowiedzieć jaka jest różnica między muchomorem sromotnikowym a kanią.

Finałem imprezy były podchody. W pewnym momencie rodzice  uczniów klasy II zniknęli. Więc wychowawczyni wraz z dziećmi poszła ich szukać. Po drodze, jak to w lesie spotkali Zajączka, Czerwonego Kapturka, dzieci musiały także zapełnić koszyki znalezionymi w lesie upominkami. Na swojej drodze uczniowie spotkali również Wilka, który srodze ich przestraszył. Wywołany przez dzieci hałas rozzłościł również Gajowego. Po jego reprymendzie jak zachowywać się w lesie dzieci dalej poszły szukać swoich rodziców pochowanych w leśnych zagajnikach. Poszukiwania w niektórych przypadkach nie były łatwe. Na szczęście wszyscy się odnaleźli i po pożegnaniu i podziękowaniu wszystkim uczestnikom zakończyliśmy imprezę.

W organizacji całego przedsięwzięcia wzięli udział nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubichowie, rodzice dzieci biorących udział w dniu rodziny, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, Wiceprzewodniczący Rady Rodziców i przedstawiciel Rady Gminy, członkowie klubu LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu. Informacja o organizowanym Dniu Rodziny przekazana była rodzicom na spotkaniu z w klasie, przez szkolną witrynę oraz przez wywieszki na tablicach informacyjnych na terenie miejscowości. Relacja z imprezy została opublikowana na stronie internetowej szkoły i przekazana do publikacji w lokalnej prasie.

Organizatorzy: Grażyna Czapiewska, Paweł JagodzińskiMistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

30 września jedenastoosobowe drużyny chłopców i dziewcząt wywalczyły awans do Mistrzostw Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczętom udało się to zajmując drugie miejsce z zaledwie dwudziestometrową stratą. Natomiast sztafeta chłopców, deklasując rywali zajęła miejsce pierwsze. Zawody powiatowe odbędą się 16 października.

Paweł Jagodziński


Lubichowo, 24.09.2015 r.

Komunikat końcowy Mistrzostw Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców- Lubichowo 2015

 

MIEJSCE

DZIEWCZĘTA

CHŁOPCY

1

Kropidłowska Weronika

Sękowski Szymon

2

Bartos Dominika

Zawadewicz Krystian

3

Noga Weronika

Bielaszewski Szymon

4

Bartos Agata

Czapiewski Szymon

5

Chmielecka Agnieszka

Szyca Błażej

6

Jędrzejewska Marta

Gibas Szymon

7

Kristan Oliwia

Cherek Dawid

8

Domian Agata PSP Zelgoszcz

Prochoń Martyn

9

Dubiella Patrycja

Przewoźny Dawid PSP Zelgoszcz

10

Wiktoria Michalska

Landowski Paweł PSP Zelgoszcz

11

Wrzosek Ewa PSP Zelgoszcz

Hyż Radosław

12

Landowska Julia PSP Zelgoszcz

Żydek Adrian

13

Pielak Pola PSP Zelgoszcz

Domka Alan

14

Toczek Małgorzata

Radziejewski Mikołaj

15

Prochoń Katarzyna

Kropisz Karol

16

Lanzer Natalia

Zawadewicz Brajan

17

Langowska Natalia

Lanzer Kacper PSP Zelgoszcz

18

Doering Julia

Wilkowski Mateusz

19

Berent Agata

Rohde Marcel

20

Klin Aleksandra

Kurowski Sylwester PSP Zelgoszcz

21

 

Błędzki Seweryn

22

 

Ciesielski Borys

23

 

Warmbier Michał

24

 

Mikulski Adam

25

 

Kobyliński Wiktor

26

 

Mokwa Maciej

27

 

Oelrich Adrian PSP Zelgoszcz

*  Osoby, które zajęły miejsca 1-5 zapewniły sobie awans do Mistrzostw Powiatu
w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

 Organizatorzy:

P. Jagodziński

P. Kordowska
Blog nauczycieli WF