Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG SZKOLNY
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
DIAGNOZY
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT
UCZNIOWIE
O SZKOLE
AUTORZY STRONY


Gif
Napisz do nas
© psplubichowo

WYCIECZKI
W ROKU SZKOLNYM 2016/201
7
WYCIECZKA DO GRODZISKA OWIDZ

16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II a odwiedzili Grodzisko Owidz. Pomysł i realizacja  tego wyjazdu były pomysłem Rodziców.  Dzieci zostały zaproszone do zabawy w Krainie Świętego Mikołaja. Jedynym takim miejscu w regionie. Na miejscu okazało się, że od początku przygotowano wiele wspaniałych niespodzianek, m. in. Mikołaj zagubił prezenty dla najmłodszych, a drugoklasiści musieli pomóc mu je odnaleźć aby wszystkie dzieci miały cudowne święta. Następnie  trzeba było wykonać ozdoby świąteczne oraz ozdobić pierniczki. Potem najmłodsi wzięli udział w świątecznych przygotowaniach i zabawach animacyjnych z Elfami. Na koniec przybył Mikołaj z prezentami. Po wspólnych zdjęciach szczęśliwe  i pełne wrażeń dzieciaki wróciły a opowiadaniom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniały pomysł i sponsorowanie wyjazdu

Wychowawczyni Maria Łojewska oraz uczniowie klasy II a

ZDJĘCIA


KLASY PIĄTE W KINIE NA NAJNOWSZEJ CZĘŚCI „GWIEZDNYCH WOJEN”

15 grudnia klasy piąte wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami wybrali się do kina „Cinema-City” w Starogardzie Gdańskim. Obejrzeliśmy najnowszą część „Gwiezdnych wojen” – „Łotr 1”. Fani fantastyki i efektów specjalnych przeżyli swoją ucztę kinomana. Nowy obraz osadzony w uniwersum "Gwiezdnych wojen" to eksperyment Disneya, na który fani czekali z mieszanymi uczuciami. Pierwszy film nie będący częścią trylogii miał być pod wieloma względami inny niż dotychczasowe. Finał fabuły jest niesamowity, ponieważ tak nakręconej i wciągającej sceny batalistycznej w "Gwiezdnych wojnach" jeszcze nie było. Wyłaniające się At-Aty robią niesamowite wrażenie, a całość trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich sekund, przy okazji wypalając gałki oczne feerią wybuchów i wystrzałów z blasterów. Tocząca się w kosmosie i na ziemi bitwa to majstersztyk, którego oczekujemy od kolejnych filmów serii. No i na zakończenie to czego oczekiwaliśmy – dobro zwyciężyło, a zło zostało pokonane.

Elżbieta Zgoda


WYJAZD NA RWIĘ NA LODZIE

W poniedziałek 21 listopada uczniowie klas II C i II D udali się na wycieczkę do  Hali Oliwii, gdzie gościła Moskiewska Rewia na Lodzie, która zaprezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Na uwagę w nim zasługiwała doskonała i oryginalna oprawa muzyczna opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

A. Kuśnierz


Wyjazd do kina

16 listopada grupa składająca się z 39 uczniów z klas V i VI oraz nauczycielek języka polskiego udała sie do  Starogardu Gd. na film pt. "Za niebieskimi drzwiami", którego premiera odbyła się 4 listopada. Seans w Cinema City rozpoczął się o godz. 16.40. Mimo że pora była późna, zainteresowanie wyjazdem było ogromne. Film jest ekranizacją książki "Za niebieskimi drzwiami" M. Szczygielskiego, lektury szkolnej w klasie V i każdy chciał skonfrontować swoją wizję czytelniczą z tą przedstawioną na ekranie. Lektura cieszy się, co nieczęsto się zdarza, dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z przyjemnością poznają na lekcjach języka polskiego historię jedenastoletniego Łukasza Borskiego. Bohater książki, zwykły nastolatek, będąc w domu swojej cioci, nieoczekiwanie przechodzi przez niebieskie drzwi do drugiego świata - krainy magii i fantazji - świata groźnego i pełnego niebezpieczeństw. Są w nim tajemnicze potwory, przerażający Krwawiec i  przyjacielskie kolorowe ptaki.                                                                                                    

Film został zrealizowany z dużym rozmachem i efektami wizualnymi,  których w polskim kinie familijnym jeszcze nie było, dlatego młodzi widzowie obejrzeli go z zaciekawieniem. Chętnie obejrzeliby także adaptację innej lektury szkolnej, analizowanej w klasie VI, książki M. Szczygielskiego "Czarny młyn".

B.Ambroziak


Wycieczka do sklepu z owocami. ,,Owoce w szkole”

28.10.2016 r.

 

W piątkowy dzień 28.10.2016r. uczniowie klasy II d wybrali się z wizytą do sklepu. Wizyta związana była z przedsięwzięciem "Dzień Jabłka". Celem wycieczki było zachęcenie do smakowania różnych owoców i warzyw w domu, w szkole, mimo niechęci czy uprzedzeń, poznanie różnych odmian jabłek (antonówka, golden, granny smith, lobo, szampiony) przybliżenie dzieciom warzyw i owoców jako składników obfitujących w witaminy. Ważnym aspektem było uświadomienie o konieczności prawidłowego odżywiania się i dbania o własne zdrowie, jak i również zapoznanie ze znaczeniem witamin w życiu człowieka. W sklepie dzieci obserwowały kolory jabłek, wąchały  jabłka zastanawiając się jaki mają zapach oraz określały ich wielkość. Śmiechu było co nie miara, ponieważ wcale nie było łatwo uczniom zapamiętać nazwy gatunków wybranych jabłek. Uczeń, który zapamiętał najwięcej odmian, otrzymał owocową nagrodę. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć również owoce egzotyczne: melon, granat, kiwi itp. Dzieci poprosiły by wspólnie obejrzeć warzywa znajdujące się w sklepie, które będą mogły z rodzicami zakupić do domu na pyszną surówkę do obiadu. Marchewki, kapusty, cebule, pietruszki prezentowały się okazale. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie w sklepie. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy zakupu jabłek, które uczniowie zjedli w szkole.

Jolanta Michna

   

 


Wycieczka do lasu II d

 

W październiku uczniowie klasy II d wybrali się do pobliskiego lasu Cymanowskiego. Celem wycieczki była obserwacja oraz poznawanie drzew liściastych i iglastych. Dzieci mogły również kształtować emocjonalną więź z przyrodą. Uczniowie dzięki obserwacji uwrażliwiali się na piękno lasu w porze jesiennej. To właśnie jesienią drzewa zachwycają swoimi różnobarwnymi liśćmi. Dzieci zaobserwowały brzozę, klon, dąb, jarzębinę, świerk, sosnę i modrzew. Potem wraz z nauczycielem rozmawiali o roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: „produkcja” świeżego powietrza, ochrona przed wysuszaniem gleby, schronienie dla zwierząt. Podczas rozmowy w lesie i obserwacji drzew uczniowie zauważyli specjalne oznaczenia na drzewach. Drzewa, które posiadają tabliczki odznaczają się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je pośród innych tworów. Takie okazałych rozmiarów drzewa są pomnikami przyrody. Nauczyciel przypomniał też o konieczności ochrony i poszanowaniu natury.

          Jolanta Michna

 

WYJAZD DO TEATRU MINIATURA W GDAŃSKU

 

05 X 2016 r uczniowie klas Ia i b, IIa i b, IIIb wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na przedstawienie pt: ,,Zostań przyjacielem” w reżyserii Tomasza Mana.

Na spektakl przyszło mnóstwo dzieci z wielu szkół i przedszkoli.

Zajęliśmy swoje miejsca. Mieliśmy chwilę czasu aby przyjrzeć się ciekawej scenografii. Historia, którą zobaczyliśmy opowiadała przygodę małego pingwinka i innych zwierzątek, które spotkał na swojej drodze do domu. Przedstawienie uczyło miłości do zwierząt i dbałości o nie, aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. Zwierzątka to też istoty, które mają serca. Mogliśmy się dowiedzieć jak wielkie znaczenie w życiu każdego ma przyjaźń. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role.

Po głośnych brawach można było  wywnioskować, że sztuka bardzo się uczniom spodobała.

                                                             Dorota Augustjańska


Wycieczka do ogrodu klasy II d ,, Owoce w szkole”

 

Uczniowie z klasy II d chętnie spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dnia 23 września wybrali się na wycieczkę do ogrodu, gdzie rosły drzewa owocowe. Tam obserwowali drzewa i krzewy, szczególną uwagę zwrócili na drzewo owocowe - jabłoń. Drzewa w okresie jesiennym wyglądały przepięknie, były obwieszone czerwonymi, żółtymi i zielonymi jabłkami, grusze też zachęcały do kosztowania swoich świeżych owoców. Jednak degustacja owoców odbyła się dopiero w szkole, ponieważ uczniowie pamiętali o myciu owoców. Świeże owoce zerwane prosto z drzew smakowały podwójnie. W szkole dzieci jeszcze poszerzyły wiedzę na temat różnych gatunków jabłek.

                                                                                                            Jolanta Michna

 


Wyjazd do kina klas szóstych

"Sekretne życie zwierzaków domowych"

 

28 września 2016 udaliśmy się z naszymi opiekunami do kina Cinema City w Starogardzie Gd. na film pt. Sekretne  życie  zwierzaków  domowych

Co robią ukochane zwierzaki w domu podczas naszej nieobecności? Macie swojego ukochanego zwierzaka? Kota? Psa? Królika? Chomika? A może kanarka? Zastanawialiście się, co Wasz pupil robi, gdy zostawiacie go samego w domu?  Umartwiają się i tęsknią? Niekoniecznie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód i intryg, a ich głównym zmartwieniem jest ukrycie przed opiekunami konsekwencji niekiedy zbyt żywiołowej zabawy. Gdy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą! 

Zapraszamy wszystkich na komedię ”Sekretne życie zwierzaków  domowych” (nasze refleksje:)

  • To wielki przebój filmowy z którego wynieśliśmy podstawowe hasła: trzeba się dzielić, trzeba sobie pomagać, trzeba się szanować.

  • Film  z dużą dawką szalonego humoru i ciekawymi bohaterami

  • Zwierzaki mnie momentami rozbawiały

  • Ekranowe zwierzaki miały swój świat, swoją mowę, ale przede wszystkim swoje uczucia

  • Polecam film, mój kolega śmiał się jak szalony, a ja z nim. Cały seans byliśmy zainteresowani, wszystkim się podobało.

  • Świetna bajka śmieszna i bardzo fajna. Polecam

  • Już wiem, że Hycel -  to najczarniejszy z czarnych charakterów bajek o czworonogach

  • Mi się bardzo film podobał, może dlatego że sama mam dwa psy i zawsze zastanawiam się co robią, kiedy mnie nie ma w domu.

  • A królik prowadzący samochód był mega! 

  • Naprawdę  mają bardzo ciekawe życie te nasze zwierzaki – naprawdę warto obejrzeć

 

Wyjazd do kina  był  dla nas przykładem spędzenia wolnego czasu i wzmocnienia więzi koleżeńskiej pomiędzy klasami szóstymi.  

                Uczniowie klasy VIa i VIb


 

Wycieczki w roku szkolnym 2015/2016

Wycieczki w roku szkolnym 2014/2015

Wycieczki w roku szkolnym 2013/2014