Strona główna

Ogłoszenia
Wydarzenia
Wycieczki

Konkursy

Prace uczniów
Samorząd Uczniowski
Rodzice
Kadra
Dokumenty szkoły
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
SZKOŁA
W MEDIACH
PEDAGOG SZKOLNY
ŚWETLICA SZKOLNA
ŚWIETLICA SOCJOTERAPEUTYCZNA
BIBLIOTEKA
Zajęcia pozalekcyjne
Historia szkoły
Osiągnięcia
BEZPIECZNY INTERNET
DIAGNOZY
UBEZPIECZENIE DZIECI
REKRUTACJA 
EKOLOGIA
SPORT
UCZNIOWIE
O SZKOLE
AUTORZY STRONY


Gif
Napisz do nas
© psplubichowo

WYCIECZKI
W ROKU SZKOLNYM 2016/201
7
Wycieczka kl. I a, II a, b, kl. III a, b na Hel

 

W maju tego roku, klasy: I a, II a, b, III a, b pojechały na wycieczkę, której celem było odwiedzenie Półwyspu Helskiego. Podróż szybko minęła. Pierwsze kroki, po przyjeździe na Hel skierowaliśmy do fokarium, gdzie podziwialiśmy foki szare żyjące w naszym Morzu Bałtyckim. Po smacznym obiedzie poszliśmy do latarni morskiej. Prawie cała grupa weszła na szczyt latarni morskiej, z którego roztaczał się piękny widok na Morze Bałtyckie. Brzegiem morza doszliśmy na najbardziej wysunięty na północ skrawek ziemi polskiej. Następnie był czas na kupienie pamiątek. Zmęczenie, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Dorota Augustjańska

   

 


 

Wycieczka do Gdańska dla klas IV

 

Dnia 16.05.2017 r. odbyła się wycieczka dla klas IV do Gdańska.

Wyjechaliśmy o godzinie 9:00 z placu odwozów w „dużej” szkole. Po dojechaniu do Gdańska, pierwszym celem wycieczki była Katedra Oliwska. Mieliśmy przewodnika. Nazywał się Mariusz Kwiatkowski, który opowiadał nam o miejscach w których byliśmy. W Katedrze wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego, instrument oprócz pięknych dźwięków miał także postacie, które podczas grania poruszały się - to było piękne. Po zwiedzeniu Katedry Oliwskiej udaliśmy się do ogrodu papieskiego. Po zwiedzaniu ogrodu pojechaliśmy do Jump city. Tam wszystkie dzieci mogły wyszaleć się i poskakać na dużych trampolinach. Po skończeniu zabawy pojechaliśmy do Muzeum II Wojny Światowej. Tam zrobiło się poważnie, każdy zobaczył części smutnej historii. Przewodnik opowiadał o losach ludzi. Zobaczyliśmy przedmioty, które pozostały po wojnie. Dużą uwagę zrobiły na nas czołgi, samoloty, karabiny i ubrania żołnierzy. Gdy skończyliśmy zwiedzanie w muzeum wybraliśmy się na Długi Targ i tam również poznaliśmy ciekawą historię. Potem szybko udaliśmy się na obiad do restauracji Mc' donald. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Dziękujemy naszym wychowawcom i prosimy o więcej.

                                                                                                          Kornelia Krysiak

                                                                                                          Maja Witta

     

 

 


 

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

 

27 maja, w ramach realizacji projektu "Na skrzydłach wiedzy", uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na zajęcia rozwijające z matematyki prowadzone przez panie: Justynę Adrych, Mirosławę Kwaśniewską i Marię Łojewską oraz na zajęcia rozwijające z przyrody, które prowadzi pani Iwona Lassota, wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Zajęcia z wykorzystaniem wystawy centrum nauki miały na celu: kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego, rozwijanie wszechstronnych zainteresowań uczestników, wyjaśnianie istoty zjawisk przyrodniczych i matematycznych z wykorzystaniem interaktywnych wystaw, kształcenie postawy aktywności w zdobywaniu wiedzy.

Z zajęć skorzystało 29 uczniów. Uczniowie jako  odkrywcy- amatorzy na własną rękę mogli przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia korzystając z interaktywnych stanowisk. Z wielkim entuzjazmem poznawali tajniki nauki poprzez wspaniałą zabawę. Po raz kolejny przekonali się, że nauka to nie tylko siedzenie w ławce. Wycieczka dostarczyła uczniom i ich opiekunkom wielu pozytywnych wrażeń.

Mirosława Kwaśniewska

 WYCIECZKA DO FOJUTOWA

 

W dniach 11-12 maja br. klasy III c i III d wyjechały do Fojutowa aby przez dwa dni aktywnie spędzić czas na basenie i na świeżym powietrzu. Po przyjeździe do Zajazdu Fojutowo miłym zaskoczeniem było otrzymanie kluczy do domków z apartamentami. Po zakwaterowaniu, dzieci wraz z opiekunami wybrały się na spacer po najbliższej okolicy aby zwiedzić akwedukt oraz podziwiać piękno przyrody Borów Tucholskich z wieży widokowej. Po powrocie ze spaceru była chwila na szaleństwo na placu zabaw oraz Małpim Gaju, a po nim kolejną atrakcją okazało się ognisko, na którym dzieci przygotowały swój obiad – pieczone kiełbaski. Po krótkim odpoczynku w swoich pokojach przyszła pora na lekcję pływania na basenie, a tuż po niej na wspólną rekreację (pływanie na basenie, bicze wodne, jacuzzi, brodzik z ciepłą, zjeżdżalnia). Wizyta na basenie wzmogła głód więc wszyscy ze smakiem zjedli solidną kolację. Potem był czas na gry i zabawy zespołowe: piłkę nożną, badmintona, tenisa ziemnego, itp. Na koniec dnia żadne z dzieci nie  spodziewało się kolejnej atrakcji jaką były nocne podchody. Na sygnał wychowawczyń wszyscy uczniowie z latarkami wyruszyli w stronę lasu. Na jego początku znalazły kopertę, która informowała o tym, że wyruszają w podróż do Afryki. Odkrywając kolejne wskazówki dzieci napotkały Murzynów, małpkę, tygrysa, wielbłąda. Na każdej stacji czekały na uczniów niespodzianki: wiszące na drzewie banany, spadające z góry lizaki, wafelki schowane w krzakach, soczki od wielbłąda. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi około godziny 22.15 wrócili na kwatery. Po wieczornej higienie dzieci odzyskały siły i zorganizowały piżama party. Po krótkiej integracji przy muzyce i grach planszowych wszyscy opadli z sił i poszli spać.

Kolejny dzień rozpoczęto pożywnym śniadaniem. Tuż po nim wszyscy wybrali się na basen by poszaleć w wodzie i sprawdzić swoje umiejętności pływania. Następnie przyszedł czas by spakować swoje rzeczy i przygotować bagaże na powrót. Oczywiście był też pyszny obiad – spaghetti. Czekając na autokar uczniowie znowu mieli wolną chwilę, by wybawić się do woli na pobliskim placu zabaw i skorzystać zupełne za darmo ze wszystkich atrakcji tam się znajdujących. Zmęczeni ale zadowoleni uczniowie wrócili do domu o godz. 17.30 i podzielili się z najbliższymi swoimi wrażeniami z dwudniowego wyjazdu.

 

W tym miejscu pragniemy podziękować obecnym na wyjeździe Rodzicom, którzy pomogli w przeprowadzeniu podchodów oraz byli nieocenioną pomocą i wsparciem podczas przebiegu niniejszej wycieczki.

Elwira Kamińska

     
       

 


Wycieczka do Malborka

 

18 maja klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Malborka. W pierwszej części pobytu nad Nogatem uczestniczyliśmy w turnieju rycerskim. Nad jego przebiegiem czuwał sam Wielki Mistrz, natomiast konkurencje poprowadzili jego rycerze – Alzheimer i Parkinson. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny – drużynę mieczy, klucza, wieży i Grala. Zadaniem uczestników było między innymi przecięcie patyka ciężkim mieczem z nie lżejszym hełmem na głowie; przekłucie balona dzidą jadąc na drewnianym koniu; czy też strzelanie z łuku do tarczy. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny Grala. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zamku krzyżackiego. Nie odbyło się ono jednak na zasadzie tradycyjnego zwiedzania, ale przemierzając komnaty i krużganki budowli pod dowództwem przewodnika odkrywaliśmy poszczególne zagadki związane z ciekawostkami zamku i zdobywaliśmy litery hasła. Kończąc tę historyczną podróż okazało się, ze pomimo tego, iż zdobyliśmy wszystkie litery hasło brzmiało w języku łacińskim. Na szczęście mieliśmy do dyspozycji słownik, który wyjaśnił nam polskie brzmienie hasła: Zamek i klasztor. Mogliśmy wrócić do Wielkiego Mistrza i podając prawidłowe hasło okazaliśmy się godni, aby Wielki Mistrz pasował nas na Odkrywców Zamkowych Tajemnic. Ostatnim nieodzownym elementem każdej udanej wycieczki był McDonald. Posileni, pełni wrażeń i emocji, zaopatrzeni w łuki i tarcze wróciliśmy do Lubichowa.

Elżbieta Zgoda

 

     

 

Wycieczka na Hel klasy  II c i  II d

 

Uczniowie wyjeżdżając na wycieczkę dnia 18 maja 2017 r. długo zastanawiali się, jaka będzie pogoda. W tym roku aura nie dopisywała. Miłe jednak było ich zaskoczenie, kiedy od rana świeciło słońce. W dobrych humorach i nastrojach wyruszyli na Hel. Pierwszym obiektem, który zwiedzili była Latarnia Morska ośmiokątna wieża z tarasem widokowym. Frajdą było wejście i policzenie krętych schodów, wiodących na górę. Zaś nagrodą oglądanie pięknych widoków rozciągających się przed nimi. Słoneczko mocno przygrzewało, toteż uczniowie chętnie zamoczyli nogi w naszym kochanym Morzu Bałtyckim. Obserwując przy okazji ptactwo: mewy i rybitwy. Potem cała grupa udała się do muzeum fok, gdzie podziwiali fokę prawdziwych rozmiarów. Obejrzeli różne rodzaje skór fok. W fokarium obejrzeli pływające foki i przyglądali się karmieniu zwierząt. Zadowoleni wrócili do domów.

Jolanta Michna

 


 

Wycieczka do Fromborka klas VI

 

Klasy VI w tym roku odbyły wycieczkę do niewielkiego, zacisznego, miasteczka – Fromborka.

Frombork leży nad Zalewem Wiślanym w województwie warmińsko-mazurskim. To tutaj mieszkał, pracował Mikołaj Kopernik – najsłynniejszy astronom - twórca teorii heliocentrycznej. Atrakcje turystyczne, jakie udało nam się zwiedzić w tym mieście to - Muzeum Kopernika, Wzgórze Katedralne, Wieża Katedralna i oczywiście samą Bazylikę Archikatedralną,  w której został pochowany astronom.

W planetarium wybraliśmy seans ,,Widmo”, podczas którego usłyszeliśmy wiele ciekawych rzeczy na temat Układu Słonecznego. Zaś w Muzeum Mikołaja Kopernika zobaczyliśmy wiele pamiątek po tym wielkim Polaku i wiele instrumentów astronomicznych. Na rynku przy sześciometrowym pomniku Kopernika zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Niestety w związku z chłodną aurą nie mogliśmy popłynąć statkiem po zalewie, dlatego też udaliśmy się w dalszą podróż do Elbląga, gdzie w kinie obejrzeliśmy animowany film pod tytułem ,,Dzieciak rządzi”- świetną komedię.

Kolejnym miejscem naszej ,,zimowej” wycieczki był Malbork, a dokładnie zamek, stolica dawnego Państwa Krzyżackiego. Słuchając ciekawej opowieści przewodnika, poznaliśmy codzienne życie ówczesnych rycerzy, ich obyczaje, stroje. Wiadomości te znaliśmy częściowo z lekcji historii, ale pasjonująca opowieść przewodnika przykuła naszą uwagę. Dowiedzieliśmy się, że Krzyżacy byli niewielkiego wzrostu , małe  otwory drzwiowe służyły nie tylko do obrony, ale były dostosowane do postury rycerzy zakonnych.

To była udana i ważna wycieczka. Połączyliśmy lekcję astronomii i żywej historii w jedno, a przy tym interesująco spędziliśmy cały dzień.

Iwona Lassota

 


WYCIECZKA KLASY II A DO PELPLINA

 

28 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy II a odwiedzili rozgłośnię „Radia Głos”. Przewodnikiem po rozgłośni był  ks. Zbigniew Gełdon Wicedyrektor oraz Specjalista Public Relations. Dzięki ciekawej prelekcji dzieci poznały pracę prezentera i spikera radiowego i jednocześnie mogły przekonać się np. jak tworzy się efekty dźwiękowe w radiu, itp. Będąc w Pelplinie nie mogliśmy pominąć Katedry, po której oprowadził nas ks. Dawid Tyborski. Obejrzeliśmy m. in. Ołtarz, piękne sklepienia, kryptę oraz dziedziniec z fontanną. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy  się na Górze Św. Jana Pawła II, skąd mogliśmy podziwiać widok Pelplina i okolic. Dzięki wycieczce dzieci poszerzyły swoją wiedzę o naszej „Małej Ojczyźnie”.

Serdecznie dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców, która naszą wycieczkę perfekcyjnie przygotowała.

Maria Łojewska

 
 
 

 


WYCIECZKA DO GRODZISKA OWIDZ

16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy II a odwiedzili Grodzisko Owidz. Pomysł i realizacja  tego wyjazdu były pomysłem Rodziców.  Dzieci zostały zaproszone do zabawy w Krainie Świętego Mikołaja. Jedynym takim miejscu w regionie. Na miejscu okazało się, że od początku przygotowano wiele wspaniałych niespodzianek, m. in. Mikołaj zagubił prezenty dla najmłodszych, a drugoklasiści musieli pomóc mu je odnaleźć aby wszystkie dzieci miały cudowne święta. Następnie  trzeba było wykonać ozdoby świąteczne oraz ozdobić pierniczki. Potem najmłodsi wzięli udział w świątecznych przygotowaniach i zabawach animacyjnych z Elfami. Na koniec przybył Mikołaj z prezentami. Po wspólnych zdjęciach szczęśliwe  i pełne wrażeń dzieciaki wróciły a opowiadaniom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniały pomysł i sponsorowanie wyjazdu

Wychowawczyni Maria Łojewska oraz uczniowie klasy II a

ZDJĘCIA


KLASY PIĄTE W KINIE NA NAJNOWSZEJ CZĘŚCI „GWIEZDNYCH WOJEN”

15 grudnia klasy piąte wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami wybrali się do kina „Cinema-City” w Starogardzie Gdańskim. Obejrzeliśmy najnowszą część „Gwiezdnych wojen” – „Łotr 1”. Fani fantastyki i efektów specjalnych przeżyli swoją ucztę kinomana. Nowy obraz osadzony w uniwersum "Gwiezdnych wojen" to eksperyment Disneya, na który fani czekali z mieszanymi uczuciami. Pierwszy film nie będący częścią trylogii miał być pod wieloma względami inny niż dotychczasowe. Finał fabuły jest niesamowity, ponieważ tak nakręconej i wciągającej sceny batalistycznej w "Gwiezdnych wojnach" jeszcze nie było. Wyłaniające się At-Aty robią niesamowite wrażenie, a całość trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich sekund, przy okazji wypalając gałki oczne feerią wybuchów i wystrzałów z blasterów. Tocząca się w kosmosie i na ziemi bitwa to majstersztyk, którego oczekujemy od kolejnych filmów serii. No i na zakończenie to czego oczekiwaliśmy – dobro zwyciężyło, a zło zostało pokonane.

Elżbieta Zgoda


WYJAZD NA RWIĘ NA LODZIE

W poniedziałek 21 listopada uczniowie klas II C i II D udali się na wycieczkę do  Hali Oliwii, gdzie gościła Moskiewska Rewia na Lodzie, która zaprezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Na uwagę w nim zasługiwała doskonała i oryginalna oprawa muzyczna opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

A. Kuśnierz


Wyjazd do kina

16 listopada grupa składająca się z 39 uczniów z klas V i VI oraz nauczycielek języka polskiego udała sie do  Starogardu Gd. na film pt. "Za niebieskimi drzwiami", którego premiera odbyła się 4 listopada. Seans w Cinema City rozpoczął się o godz. 16.40. Mimo że pora była późna, zainteresowanie wyjazdem było ogromne. Film jest ekranizacją książki "Za niebieskimi drzwiami" M. Szczygielskiego, lektury szkolnej w klasie V i każdy chciał skonfrontować swoją wizję czytelniczą z tą przedstawioną na ekranie. Lektura cieszy się, co nieczęsto się zdarza, dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z przyjemnością poznają na lekcjach języka polskiego historię jedenastoletniego Łukasza Borskiego. Bohater książki, zwykły nastolatek, będąc w domu swojej cioci, nieoczekiwanie przechodzi przez niebieskie drzwi do drugiego świata - krainy magii i fantazji - świata groźnego i pełnego niebezpieczeństw. Są w nim tajemnicze potwory, przerażający Krwawiec i  przyjacielskie kolorowe ptaki.                                                                                                    

Film został zrealizowany z dużym rozmachem i efektami wizualnymi,  których w polskim kinie familijnym jeszcze nie było, dlatego młodzi widzowie obejrzeli go z zaciekawieniem. Chętnie obejrzeliby także adaptację innej lektury szkolnej, analizowanej w klasie VI, książki M. Szczygielskiego "Czarny młyn".

B.Ambroziak


Wycieczka do sklepu z owocami. ,,Owoce w szkole”

28.10.2016 r.

 

W piątkowy dzień 28.10.2016r. uczniowie klasy II d wybrali się z wizytą do sklepu. Wizyta związana była z przedsięwzięciem "Dzień Jabłka". Celem wycieczki było zachęcenie do smakowania różnych owoców i warzyw w domu, w szkole, mimo niechęci czy uprzedzeń, poznanie różnych odmian jabłek (antonówka, golden, granny smith, lobo, szampiony) przybliżenie dzieciom warzyw i owoców jako składników obfitujących w witaminy. Ważnym aspektem było uświadomienie o konieczności prawidłowego odżywiania się i dbania o własne zdrowie, jak i również zapoznanie ze znaczeniem witamin w życiu człowieka. W sklepie dzieci obserwowały kolory jabłek, wąchały  jabłka zastanawiając się jaki mają zapach oraz określały ich wielkość. Śmiechu było co nie miara, ponieważ wcale nie było łatwo uczniom zapamiętać nazwy gatunków wybranych jabłek. Uczeń, który zapamiętał najwięcej odmian, otrzymał owocową nagrodę. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć również owoce egzotyczne: melon, granat, kiwi itp. Dzieci poprosiły by wspólnie obejrzeć warzywa znajdujące się w sklepie, które będą mogły z rodzicami zakupić do domu na pyszną surówkę do obiadu. Marchewki, kapusty, cebule, pietruszki prezentowały się okazale. Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie w sklepie. Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy zakupu jabłek, które uczniowie zjedli w szkole.

Jolanta Michna

   

 


Wycieczka do lasu II d

 

W październiku uczniowie klasy II d wybrali się do pobliskiego lasu Cymanowskiego. Celem wycieczki była obserwacja oraz poznawanie drzew liściastych i iglastych. Dzieci mogły również kształtować emocjonalną więź z przyrodą. Uczniowie dzięki obserwacji uwrażliwiali się na piękno lasu w porze jesiennej. To właśnie jesienią drzewa zachwycają swoimi różnobarwnymi liśćmi. Dzieci zaobserwowały brzozę, klon, dąb, jarzębinę, świerk, sosnę i modrzew. Potem wraz z nauczycielem rozmawiali o roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: „produkcja” świeżego powietrza, ochrona przed wysuszaniem gleby, schronienie dla zwierząt. Podczas rozmowy w lesie i obserwacji drzew uczniowie zauważyli specjalne oznaczenia na drzewach. Drzewa, które posiadają tabliczki odznaczają się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je pośród innych tworów. Takie okazałych rozmiarów drzewa są pomnikami przyrody. Nauczyciel przypomniał też o konieczności ochrony i poszanowaniu natury.

          Jolanta Michna

 

WYJAZD DO TEATRU MINIATURA W GDAŃSKU

 

05 X 2016 r uczniowie klas Ia i b, IIa i b, IIIb wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na przedstawienie pt: ,,Zostań przyjacielem” w reżyserii Tomasza Mana.

Na spektakl przyszło mnóstwo dzieci z wielu szkół i przedszkoli.

Zajęliśmy swoje miejsca. Mieliśmy chwilę czasu aby przyjrzeć się ciekawej scenografii. Historia, którą zobaczyliśmy opowiadała przygodę małego pingwinka i innych zwierzątek, które spotkał na swojej drodze do domu. Przedstawienie uczyło miłości do zwierząt i dbałości o nie, aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych braci mniejszych to obowiązek każdego. Zwierzątka to też istoty, które mają serca. Mogliśmy się dowiedzieć jak wielkie znaczenie w życiu każdego ma przyjaźń. Aktorzy wspaniale zagrali swoje role.

Po głośnych brawach można było  wywnioskować, że sztuka bardzo się uczniom spodobała.

                                                             Dorota Augustjańska


Wycieczka do ogrodu klasy II d ,, Owoce w szkole”

 

Uczniowie z klasy II d chętnie spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dnia 23 września wybrali się na wycieczkę do ogrodu, gdzie rosły drzewa owocowe. Tam obserwowali drzewa i krzewy, szczególną uwagę zwrócili na drzewo owocowe - jabłoń. Drzewa w okresie jesiennym wyglądały przepięknie, były obwieszone czerwonymi, żółtymi i zielonymi jabłkami, grusze też zachęcały do kosztowania swoich świeżych owoców. Jednak degustacja owoców odbyła się dopiero w szkole, ponieważ uczniowie pamiętali o myciu owoców. Świeże owoce zerwane prosto z drzew smakowały podwójnie. W szkole dzieci jeszcze poszerzyły wiedzę na temat różnych gatunków jabłek.

                                                                                                            Jolanta Michna

 


Wyjazd do kina klas szóstych

"Sekretne życie zwierzaków domowych"

 

28 września 2016 udaliśmy się z naszymi opiekunami do kina Cinema City w Starogardzie Gd. na film pt. Sekretne  życie  zwierzaków  domowych

Co robią ukochane zwierzaki w domu podczas naszej nieobecności? Macie swojego ukochanego zwierzaka? Kota? Psa? Królika? Chomika? A może kanarka? Zastanawialiście się, co Wasz pupil robi, gdy zostawiacie go samego w domu?  Umartwiają się i tęsknią? Niekoniecznie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód i intryg, a ich głównym zmartwieniem jest ukrycie przed opiekunami konsekwencji niekiedy zbyt żywiołowej zabawy. Gdy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą! 

Zapraszamy wszystkich na komedię ”Sekretne życie zwierzaków  domowych” (nasze refleksje:)

  • To wielki przebój filmowy z którego wynieśliśmy podstawowe hasła: trzeba się dzielić, trzeba sobie pomagać, trzeba się szanować.

  • Film  z dużą dawką szalonego humoru i ciekawymi bohaterami

  • Zwierzaki mnie momentami rozbawiały

  • Ekranowe zwierzaki miały swój świat, swoją mowę, ale przede wszystkim swoje uczucia

  • Polecam film, mój kolega śmiał się jak szalony, a ja z nim. Cały seans byliśmy zainteresowani, wszystkim się podobało.

  • Świetna bajka śmieszna i bardzo fajna. Polecam

  • Już wiem, że Hycel -  to najczarniejszy z czarnych charakterów bajek o czworonogach

  • Mi się bardzo film podobał, może dlatego że sama mam dwa psy i zawsze zastanawiam się co robią, kiedy mnie nie ma w domu.

  • A królik prowadzący samochód był mega! 

  • Naprawdę  mają bardzo ciekawe życie te nasze zwierzaki – naprawdę warto obejrzeć

 

Wyjazd do kina  był  dla nas przykładem spędzenia wolnego czasu i wzmocnienia więzi koleżeńskiej pomiędzy klasami szóstymi.  

                Uczniowie klasy VIa i VIb


 

Wycieczki w roku szkolnym 2015/2016

Wycieczki w roku szkolnym 2014/2015

Wycieczki w roku szkolnym 2013/2014